Zadzwoń
Zamknij menu
Zadzwoń
Otwórz menu
szybka wycena sprawdź
Fotowoltaika

Elektromobilność, a fotowoltaika. Co zyskujemy dzięki stacjom ładowania.

Elektryczne lub hybrydowe samochody od kilku lat są nieodłącznym elementem krajobrazu na drogach. Decydujemy się na ich użycie, by nie truć środowiska szkodliwymi i trującymi spalinami. Jeśli chcemy uzupełnić to ekologiczne rozwiązanie o kolejny, świadomy krok w którym skorzystamy z zielonej energii warto pomyśleć o zakupie stacji do ładowania.

Stacje ładowania

Samochody zasilane energią – chwilowa popularność, czy stały trend?

Badania rynku motoryzacyjnego w Europie jasno wskazują dominujący trend rozwoju branży samochodów elektrycznych i hybrydowych. W Europie Zachodniej już teraz rejestrowanych jest więcej samochodów ekologicznych, niż tych zasilanych tradycyjnym paliwem. Popularność samochodów na akumulator jest szczególnie widoczna u naszych niemieckich sąsiadów – to właśnie za zachodnią granicą Polski, przy wsparciu rządowych programów zarejestrowano w ubiegłym roku prawie 7 procent hybrydowych pojazdów. Jakie modele przodowały w wyborach niemieckich konsumentów? Niemki i Niemcy wybierają się na drogi między innymi popularnym i niedrogim modelem Tesla S i Volkswagenem model ID3. Założeniem niemieckiego rządu jest milion ekologicznych pojazdów na drogach krajowych do końca 2020 roku. Niemcy pod względem wprowadzania ekologii na autostrady wyprzedzili przodującą dotąd Norwegię, w której samochodami elektrycznymi porusza się ponad 320 tysięcy mieszkańców. W kraju wikingów również najczęściej rejestrowano do użytku Teslę Model S lub 3, ale i Nissana model Leaf. Europa pozostaje jednak daleko za rynkiem chińskim, który dzierży palmę pierwszeństwa pod względem elektromobilności.

Polska w rankingach ekologicznego poruszania się pod drogach – jak wypadamy na tle Europy?

Choć samochody ekologiczne nie zdominowały jeszcze polskiego rynku motoryzacyjnego, to względem ubiegłego (2019) roku liczba rejestracji aut na akumulator wzrosła aż o ponad 90 procent! Najchętniej poruszamy się po drogach Nissanem model Leaf, BMW i3, Teslą model S czy Renaultem Zoe. Dużą rolę w nowym trendzie odgrywają dotacje do fotowoltaiki, dzięki którym możemy nie tylko stać się w pełni wydajnymi energetycznie inwestorami, ale i „tankować” samochody zupełnie za darmo.

Stacje do ładowania – czym są, co dzięki nim zyskujemy?

Stacje do ładowania to urządzenia służące do zasilenia energią akumulatorów samochodu elektrycznego lub hybrydowego. Ich zastosowanie jest najbardziej opłacalne wtedy, kiedy połączymy je z całym systemem instalacji fotowoltaicznej. Dzięki temu energia elektryczna wytwarzana przez farmę solarną zasila stację do ładowania, a ta z kolei przekazuje energię do akumulatorów samochodu. Niewielkie stacje do ładowania samochodów są coraz częściej wykorzystywane do współpracy z wiatami solarnymi lub z instalacjami fotowoltaicznymi zamontowanych na dachach naszych domów.

consultant

potrzebujesz wyceny?

potrzebujesz pomocy?