Zadzwoń
Zamknij menu
Zadzwoń
Otwórz menu
szybka wycena sprawdź
Pompy ciepła

Pompa ciepła - zyski, czy wydatki?

Decydując się na instalację urządzeń czerpiących z odnawialnych źródeł energii, musimy liczyć się z wyższymi niż w instalacji tradycyjnej kosztami wyjściowymi. Generują je przede wszystkim ceny urządzeń, których koszty zaczynają się od kwot rzędu 20 tysięcy złotych. Zanim jednak odrzucimy myśl o instalacji pompy ciepła lub fotowoltaiki ze względu na aspekt finansowy  przyjrzyjmy się zyskom, które swój początek mają już na etapie projektowania naszego domu.

Pompa ciepła wydatki

ZYSK NA STARCIE: JAKICH KOSZTÓW W TRAKCIE BUDOWY DOMU NIE MUSIMY PONOSIĆ DECYDUJĄC SIĘ NA POMPĘ CIEPŁA?

By ocenić zasadność montażu pompy ciepła pod kątem finansowym, zastanówmy się jakie ogromne koszty wbrew pozorom generują tradycyjne systemy ogrzewania. Przyjrzyjmy się kotłom na paliwo stałe-kotły na węgiel, drewno, czy ich nowocześniejsze odpowiedniki w postaci kotłów na ekogroszek lub pellet wymagają budowy kotłowni, kominów, a także miejsca, które posłuży na składowanie paliwa stałego. Popularne rozwiązanie w postaci ogrzewania domu gazem ziemnym również nie eliminuje tych niedogodności, a przy tym ponosimy także koszty związane z przyłączem. W razie braku możliwości podłączenia się do sieci gazowniczej jesteśmy zmuszeni do dzierżawy lub zakupu zbiorników na gaz płynny, które zajmują miejsce na naszej działce. Poza oszczędnościami, które zyskujemy już na etapie projektu, zyskujemy także inne, długoterminowe korzyści finansowe.

DŁUGOTERMINOWE ZYSKI EKSPLOATACYJNE WYNIKAJĄCE Z INSTALACJI POMPY CIEPŁA

Niewątpliwym atutem, który do zaoferowania inwestorowi ma pompa ciepła jest bezobsługowa praca tego urządzenia, która przekłada się na bezawaryjną eksploatację pompy. Co za tym idzie nie są konieczne kosztowne prace konserwacyjne, jak to ma miejsce w przypadku kotłów na paliwo gazowe. Pozbywamy się również konieczności okresowych, corocznych przeglądów kominiarskich. Jako inwestorzy ponosimy tylko część kosztów wyjściowych-korzystając z programów dofinansowujących jesteśmy w stanie o kilkadziesiąt procent zredukować wysokość wkładu własnego.

WYDATKI PONOSZONE W ZWIĄZKU Z INSTALACJĄ POMPY CIEPŁA - ZA CO TAK NAPRAWDĘ MUSIMY ZAPŁACIĆ?

Obowiązkowym kosztem jest wybór urządzenia i sam montaż instalacji. Warto zdać się na fachowe doradztwo techniczne ponieważ wykwalifikowany i doświadczony projektant obliczy zapotrzebowanie budynku na ciepło i zaprojektuje optymalną instalację grzewczą. Pomoże to w znaczącym stopniu zoptymalizować koszty ogrzewania domu pompą ciepła, co przełoży się na realne oszczędności w zakresie wydatków ponoszonych na poczet energii elektrycznej.

consultant

potrzebujesz wyceny?

potrzebujesz pomocy?