1. Czy rekuperator należy serwisować?
Rekuperator tak jak każde inne urządzenie po to, aby bezawaryjnie i sprawnie działało, wymaga okresowych serwisów. Większość rekuperatorów jest tak skonstruowana, aby użytkownik w sposób łatwy mógł samodzielnie wymienić filtry czy wyczyścić wymiennik. Jednakże zalecamy raz na rok zlecić kompleksowy serwis rekuperatora oraz całej instalacji firmie instalacyjnej, w zakresie którego powinno się znaleźć:
2. Jak często należy wymieniać filtry?
Częstotliwość wymiany filtrów w rekuperatorze określona jest w tzw. zaleceniach producenta i zależy głównie od rodzaju zastosowanych przez producenta materiałów do filtracji. Najbardziej popularne na rynku i najczęściej wybierane przez klientów to jednorazowe filtry włókninowe o klasie filtracji EU 3 lub EU 4, które użytkownik powinien wymieniać raz na trzy miesiące. Zalecamy bieżącą kontrolę stanu filtrów w przypadku gdy budynek zlokalizowany jest w miejscu, gdzie do atmosfery przedostają się zanieczyszczenia w większej ilości. W takiej sytuacji być może będzie konieczna częstsza wymiana filtrów. Na rynku dostępne są także rekuperatory, w których producent zastosował:
3. Czy filtry można czyścić?
Zarówno filtrów włókninowych, jak i filtrów celulozowych nie należy prać ponieważ tracą swoje właściwości filtracyjne. Można natomiast czyścić filtr wielorazowego użytku. Czyszczenie należy przeprowadzić na sucho.
4. Ile zapłacę za prąd?
Wybierając dobrej klasy rekuperator z wymiennikiem przeciwprądowym oraz z wentylatorami na prąd stały roczne koszty energii elektrycznej powinny zamknąć się w granicach 140,00-160,00 zł.
5. Jak długo trwa montaż rekuperacji?
Montaż systemu rekuperacji podzielony jest na dwa etapy:
6. Czy rekuperacja jest głośna?
Zaprojektowana zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami instalacja rekuperacji a także odpowiedni dobór rekuperatora, a później prawidłowo wykonana instalacja przez doświadczoną firmę instalacyjną są gwarantem tego, że rekuperacja jest niesłyszalna.
7. Ile kosztują filtry?
W zależności od rodzaju filtrów i klasy filtracji koszty filtrów przedstawiają się następująco:
8. Czy zapłacę za wycenę?
Zarówno wycena instalacji rekuperacji, jak i spotkanie z naszymi doradcami technicznymi na terenie całej Polski są BEPŁATNE !!!
9. Czy spotkanie na budowie jest płatne?
Spotkanie z naszymi doradcami technicznymi na terenie całej Polski są BEZPŁATNE oraz NIEZOBOWIĄZUJĄCE.
10. Jak długo trwa wykonanie projektu instalacji rekuperacji?
Wykonanie projektu zazwyczaj nie przekracza 10 dni roboczych.
11. Czy można zamontować GWC bez rekuperacji?
Nie można, ponieważ GWC to układ dedykowany pod rekuperację i wspomagający jej funkcjonowanie.
12. Czy nagrzewnica w rekuperatorze jest potrzebna?
Jeśli rekuperacja pracuje bez instalacji GWC to nagrzewnica w naszych warunkach klimatycznych jest potrzebna do ochrony wymiennika przed zamarzaniem.
13. Ile prądu zużywa nagrzewnica?
Dobrej klasy nagrzewnica zużywa energii elektrycznej za około 80 zł / rocznie.
Szybka
wycena