Zadzwoń
Zamknij menu
Zadzwoń
Otwórz menu
szybka wycena sprawdź

Rekuperatory Paul

Firma Paul to najbardziej znany niemiecki producent central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła. Paul od 1984 roku proponuje najbardziej innowacyjne rozwiązania dla budownictwa jednorodzinnego w zakresie wentylacji (m.in. rekuperatory Paul).

Od czasu założenia przez inżyniera Eberharda Paula w 1994 roku firma jest jednym z pionierów i liderów w branży wentylacyjnej. Punktem wyjścia na początku lat 90-tych był innowacyjny pomysł nowego wymiennika ciepła opartego na zasadzie przepływu powietrza w przeciwprądzie specjalnymi kanalikami. Od samego początku firma z zachodniej Saksonii zaistniała jako wysoko specjalistyczna firma w odzysku ciepła w wentylacji budynków mieszkalnych. W roku 1996 zaprezentowała pierwsze urządzenie wentylacyjne z odzyskiem ciepła. Wkrótce potem powstały kolejne innowacyjne produkty, uzyskano liczne patenty, nagrody i wyróżnienia.
Za urządzenie wentylacyjne do budynków mieszkalnych THERMOS firma PAUL otrzymała w 2002 roku jako pierwsze przedsiębiorstwo w Niemczech Certyfikat „Dom pasywny – właściwe, odpowiednie komponenty“ Instytutu Passivhaus dr Wolfganga Feist z Darmstadt. Od 2009 roku PAUL ma swoją siedzibę w Reinsdorf koło Zwickau.  W 2010 roku firma PAUL za urządzenie wentylacyjne NOVUS 300 otrzymała Certyfikat Passivhaus potwierdzający najlepszy jak dotąd na rynku system odzysku ciepła.
Firma PAUL oferuje w całej Europie szereg wysokiej jakości urządzeń wentylacyjnych z certyfikatem do domów pasywnych wykonanych w Niemczech i jest jednym z liderów w branży w segmencie wentylacji mieszkaniowej.

Rekuperatory Paul
consultant

potrzebujesz wyceny?

potrzebujesz pomocy?