czerpnia kula

Rekuperatory

Przejdź Strzałka
systemy-dystrybucji-powietrza

Systemy
dystrybucji
powietrza

Przejdź Strzałka
gwc eco comfort

Gruntowy
wymiennik
ciepła

Przejdź Strzałka
systemy chłodzące eco comfort

Systemy
chłodzące

Przejdź Strzałka
sterownik Brink

Zakończenia
wentylacyjne

Przejdź Strzałka

Instalacje

Pierwszy etap naszych prac  to instalacja kanałów lub systemów wentylacyjnych. Prace instalacyjne wykonywane są na etapie stanu surowego zamkniętego budynku, następnie wraz z postępem prac wykończeniowych  na budowie kanały wentylacyjne zostają ukryte i zabudowane. Dlatego przywiązujemy do tego etapu szczególną uwagę a prace wykonywane są z zachowaniem najwyższej jakości i z dbałością o wszystkie szczegóły.

Podkreślić należy, że wszystkie prowadzone przez nas prace wykonywane są przez nasze ekipy montażowe przy użyciu specjalistycznych narzędzi ( nie korzystamy w z usług podwykonawców!).

Nasi monterzy podczas prac montażowych nie tylko wykonują instalacje na najwyższym poziomie, ale dbają też o powierzone im mienie w tym również o pracę wykonaną przez inne ekipy. Do obowiązków naszych monterów należy pozostawienie budynku po zakończonych pracach montażowych w nienagannym porządku .

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć naszych instalacji.

Rekuperatory

Montaż rekuperatora oraz uruchomienie całej instalacji to drugi etap naszych prac montażowych. W trakcie tego etapu montowany jest rekuperator, zakończenia wentylacyjne, sterownik, czerpnia i wyrzutnia. Niezwykle istotnym elementem tych prac jest pomiar przepływów powietrza na instalacji oraz jej regulacja. Bez wykonania tych czynności uruchomienie całej instalacji jest bezskuteczne. Bardzo ważne jest także użycie do pomiarów odpowiedniego urządzenia pomiarowego zwanego anemometrem – przy czym musi to być urządzenie atestowane – czyli takie, które pokazuje realne i prawidłowe przepływy powietrza. Nasi monterzy podczas uruchamiania ustawiają również pozostałe parametry pracy rekuperatora, takie jak: temperatura komfortu, by passu, tryb pracy systemu przeciwzamrożeniowego itp. Po zakończonym montażu sporządzany jest protokół z wynikami pomiarów i regulacji.

Wszystkie prowadzone przez nas prace wykonywane są przez nasze ekipy montażowe przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Nasi monterzy podczas prac montażowych II etapu mając na uwadze zaawansowany stan wykończenia budynku ( podłogi, pomalowane ściany) szczególną uwagę przywiązują do poruszania się po Państwa budynku oraz do zabezpieczenia wszystkich elementów i powierzchni, na których wykonywane są nasze prace. Oczywiście do obowiązków naszych monterów należy pozostawienie miejsca pracy w nienagannym porządku po zakończonych pracach montażowych.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć zamontowanych przez nas rekuperatorów.

Zakończenia Wentylacyjne

Wszystkie zakończenia wentylacyjne czyli: anemostaty, czerpnie, wyrzutnie, kratki wentylacyjne , itp – są montowane podczas prac II etapu. Odbywa się to najczęściej po tzw. pierwszym malowaniu ścian i sufitów. Podczas ich montażu nasi monterzy szczególną uwagę zwracają na czysty montaż tych elementów oraz jego estetykę. Bardzo ważne jest, aby po montażu anemostatu nie zostawić śladu prac wokół zamontowanego elementu. Wszystkie anemostaty i kratki powinny równo przylegać do powierzchni. W trakcie montażu zakończeń wentylacyjnych często pojawia się problem skracania kanałów wentylacyjnych, do których właśnie są montowane zakończenia. Monterzy Eco Comfort są wyposażeni w narzędzia umożliwiające skracanie kanałów wentylacyjnych bez uszkodzenia tynków czy powierzchni pomalowanych.

 Nasi monterzy podczas montażu zakończeń wentylacyjnych  szczególną uwagę  przywiązują do poruszania się po Państwa budynku oraz do zabezpieczenia wszystkich elementów i powierzchni, na których wykonywane są nasze prace. Oczywiście do obowiązków naszych monterów należy pozostawienie miejsca pracy w nienagannym porządku po zakończonych pracach montażowych.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć zamontowanych przez nas zakończeń wentylacyjnych.

Systemy Chłodzące

Systemy chłodzące w naszym wykonaniu obejmują zarówno klimatyzację, jak i montaż modułów chłodzących współpracujących z rekuperatorami, ale też modułów GWC. W zależności od wybranego sposobu chłodzenia powietrza nasze prace są mniej lub bardziej skomplikowane.

Niemniej jednak czy mamy do czynienia z połączeniami chłodniczymi czy też hydraulicznym zawsze najwyższą jakość wykonania gwarantują nasze ekipy montażowe.

Niezmiennie dla nas także i w montażu systemów chłodzących największe znaczenia ma jakość oraz poprawność wykonania instalacji. Nasze ekipy montażowe są wyposażone w odpowiedni sprzęt bez którego nie można poprawnie wykonać takich prac jak uzupełnienie instalacji roztworem glikolu czy też wykonanie tzw. próżni w układzie chłodniczym.

Oczywiście do obowiązków naszych monterów należy pozostawienie miejsca pracy w nienagannym porządku po zakończonych pracach montażowych.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć zamontowanych przez nas instalacji chłodzących.

Gruntowe Wymienniki Ciepła (GWC)

Gruntowy Wymiennik Ciepła wykonywany jest najczęściej w dwóch etapach  z czego najważniejszym etapem są prace gruntowe. Rozłożenie kolektora gruntowego GWC wymaga stosowania się do zasad dotyczących głębokości posadowienia wymiennika, jego spadku wzdłuż terenu, przygotowania podłoża itd. Bardzo istotnym elementem tych prac jest także zapoznanie się z dokumentacją wskazującą położenie innych instalacji w gruncie takich jak: gazowa, wodna, elektryczna , drenażowa itp. jeśli oczywiście wcześniej GWC nie zostało w dokumentacji uwzględnione.

Duży nacisk podczas montażu kładziemy na połączenia elementów wymiennika, przygotowanie podłoża, zachowanie odpowiedniego spadku oraz jego kierunku, odległości od ogrodzeń, fundamentów ale także nadzorujemy całość prac ziemnych w tym odpowiednie przykrycie gruntem kolektora GWC.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć zamontowanych przez nas gruntowych wymienników ciepła.

Szybka
wycena

Szybka wycena