Zadzwoń
Zamknij menu
Zadzwoń
Otwórz menu
szybka wycena sprawdź

Rekuperacja Kielce

Nasza firma ECO Comfort już od ponad 10 lat, zajmuje się instalacją systemów rekuperacji. Oferujemy kompleksową usługę, w której zawiera się zarówno konsultacja, opracowanie projektu, montaż wentylacji mechanicznej, jak i serwis, również po okresie gwarancyjnym. Z naszej oferty możesz skorzystać w całym województwie świętokrzyskim, w tym na terenie Kielc i okolic!

System rekuperacji – jakie jest jego działanie?

System rekuperacji, to inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Polega ona na wymianie zanieczyszczonego powietrza z pomieszczeń na świeże, a podczas tego procesu następuje również odzysk ciepła z usuwanego gazu. Niezbędnym elementem jest rekuperator, specjalistyczna maszyna, która posiada wymiennik ciepła oraz zapewnia ruch powietrza.

Aby dowiedzieć się więcej szczegółów o tym, jak działa system rekuperacji, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami ECO Comfort!

Rekuperacja Kielce

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła - jak wygląda jej montaż?

Podczas realizacji naszych zleceń, nie korzystamy z usług podwykonawców, dlatego mamy pewność, że cały proces zostanie przeprowadzony profesjonalnie i sprawnie, dzięki naszym fachowcom ECO Comfort. Montaż instalacji przeprowadzamy w dwóch etapach: montaż instalacji i kanałów wentylacyjnych, a następnie montaż rekuperatora.

1

Montaż przewodów wentylacyjnych

Cały proces rozpoczyna się od montażu kanałów wentylacyjnych oraz skrzynek rozprężnych i rozdzielczych. Następnie wykonujemy przejścia przez przegrody i odwierty w stropach. Czynności te są wykonywane, gdy budynek jest jeszcze w stanie surowym, aby cała instalacja mogła zostać zabudowana podczas prac wykończeniowych. Instalacja wentylacji zajmuje około 3-4 dni.

2

Instalacja rekuperatora

Drugi etap odbywa się, gdy prace wykończeniowe w budynku są już zakończone. Wtedy następuje montaż automatyki, anemostatów oraz rekuperatora. Sporządzamy wtedy też odpowiednie pomiary oraz regulujemy instalację, co gwarantuje poprawną pracę całego systemu. Ten etap, to jedynie 1 dzień pracy!

Montaż rekuperacji na terenie Kielc

W ofercie ECO Comfort znajdziesz rekuperatory najwyższej klasy, takich marek jak:

 • Zehnder,
 • Vents,
 • Vasco,
 • Thessla Green,
 • Paul,
 • Ostberg,
 • Frapol,
 • Brink,
 • Bartosz.

System rekuperacji z naszą firmą to wybór najlepszego systemu, który poprawi komfort życia każdego z domowników. Wszystkie prace wykonujemy bez usług podwykonawców. Dzięki temu możemy zagwarantować wentylację mechaniczną, która działa bez zarzutu.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła - jakie są jej zalety?

System rekuperacji to najlepsze rozwiązanie w Twoim nowoczesnym domu. Z jego instalacją łączy się wiele korzyści, takich jak:

Rekuperacja-kielce-korzysci
 • czyste powietrze – dzięki usuwaniu z pomieszczeń tego już zanieczyszczonego i wprowadzaniu świeżego powietrza, zwiększy się komfort oddychania, bez konieczności częstego wietrzenia.
 • kontrola nad wentylacją – dzięki nowoczesnemu systemowi rekuperacji, możliwa jest kontrola nad ruchem powietrza.
 • podłączenie instalacji wentylacji mechanicznej do systemu inteligentnego domu,
 • usuwanie zanieczyszczeń jak pyły czy kurze – rekuperator oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń i alergenów.
 • usuwanie brzydkich zapachów w pomieszczeniach,
 • niższe koszty ogrzewania – odzysk ciepła podczas wentylacji mechanicznej, pozwala na oszczędność na ogrzewaniu rzędu 30-40%
 • ochrona przed pojawieniem się grzybów i pleśni w pomieszczeniach.

Rekuperacja Kielce - kiedy najlepiej rozpocząć montaż?

Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie projektu systemu wentylacji mechanicznej, już na początkowych etapach planowania budynku. Natomiast montaż instalacji powinien odbyć się, gdy budynek znajduje się jeszcze w stanie surowym. To pozwala, na proste i bezproblemowe przeprowadzenie całego procesu, a wszystkie kanały wentylacyjne zostaną zabudowane podczas prac wykończeniowych w budynku.

Czasami pomysł na montaż systemu rekuperacji pojawia się, gdy budynek jest już wykończony. To żaden problem! W takiej sytuacji, montaż wentylacji mechanicznej też jest możliwy. Będzie to wymagało dodatkowych prac remontowych, ale całkowita przebudowa budynku nie jest konieczna.

Profesjonalni doradcy ECO Comfort na terenie Kielc i okolic

Rekuperacja Kielce - profesjonalne doradztwo

Odpowiednie doradztwo, to bardzo ważny element podczas całego procesu instalacji systemu rekuperacji. Nasi doświadczeni doradcy z ECO Comfort odpowiedzą na wszystkie pytania i zadbają, aby projektowanie i montaż instalacji przebiegł sprawnie i bezproblemowo.

Fachowo przeprowadzona konsultacja pozwoli na dobranie najlepszego rozwiązania dla Twojego domu. Spotkanie z naszym doradcą jest bezpłatne i niewiążące. Naszym priorytetem jest, aby nasi klienci mieli możliwość rozwiania swoich wątpliwości oraz podjęcia przemyślanej decyzji. Zapraszamy do skorzystania z pomocy naszych doradców na terenie Kielc i całego województwa świętokrzyskiego!

ECO Comfort rekuperacja Kielce

Decydując się na skorzystanie z usług ECO Comfort masz pewność, najwyższej jakości obsługi, fachowego doradztwa oraz profesjonalnego wykonania prac montażowych. Do każdego zlecenia podchodzimy kompleksowo i indywidualnie, a komfort naszych klientów, to dla nas priorytet.

Coraz większe grono osób decyduje się na instalację systemu rekuperacji w swoim domu, aby cieszyć się z korzyści, które nam daje. Zachęcamy do przeczytania opinii, wystawionych przez naszych klientów.

Wybierz szybką wycenę lub kontakt telefoniczny z naszymi specjalistami, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją wątpliwości. Zapraszamy do kontaktu!

Poznaj specjalistów ECO Comfort

Rekuperacja Kielce

GOTOWE PROJEKTY

REALIZACJE MONTAŻU REKUPERACJI

consultant

potrzebujesz wyceny?

potrzebujesz pomocy?