Zadzwoń
Zamknij menu
Zadzwoń
Otwórz menu
szybka wycena sprawdź
Ogrzewanie w zgodzie z naturą

Instalacje zrobione z... pompą

POMPY CIEPŁA SĄ NAJNOWOCZEŚNIEJSZĄ I NAJCZYSTSZĄ FORMĄ OGRZEWANIA BUDYNKÓW.

Decyzja o pompie ciepła to wybór najbardziej ekologicznego rozwiązania. Urządzenie nie korzysta z paliw kopalnianych. Źródłem energii jest natura i odnawialne zasoby – powietrze, ziemia oraz wody gruntowe. Aby w pełni cieszyć się z korzyści pompy ciepła, warto wybrać profesjonalną firmę jaką jest ECO Comfort. Gwarantujemy najwyższej jakości usługi projektu oraz montażu całej instalacji. Od wielu lat działamy na polskim i zagranicznym rynku, dzięki czemu zdobyliśmy doświadczenie w realizacji projektów. Nasze portfolio liczy tysiące udanych instalacji i w pełni usatysfakcjonowanych klientów.

Jak działa pompa ciepła

Pompy ciepła są najnowocześniejszą i najczystszą formą ogrzewania budynków.

Z pompami ciepła zmienisz swój świat na lepszy

Decydując się na rozwiązanie w postaci ogrzewania naszego domu tego rodzaju instalacją dokładamy swoją cegiełkę do powstrzymania gwałtownych zmian klimatycznych, stając się użytkownikami „zielonej energii”. Pompy ciepła nie czerpią bowiem z wyczerpalnych zasobów, jakimi są węgiel oraz gaz. Energia, która powstaje wskutek ich działania nie jest efektem spalania paliw kopalnianych. Jej źródłem jest natura i jej całkowicie odnawialne, niekończące się zasoby-powietrze, ziemia oraz wody.

By móc w pełni cieszyć się ekologicznym wyborem, do którego niewątpliwie zalicza się pompa ciepła, zaprojektowanie całego systemu instalacji z nią związanego należy powierzyć profesjonalistom.

Nasza firma kompleksowo zajmie się Państwa inwestycją. Działając na polskim i zagranicznym rynku przez ponad dekadę zbudowaliśmy sobie mocną pozycję-nasze portfolio to nie tylko tysiące udanych i wykonanych projektów, ale przede wszystkim setki w pełni usatysfakcjonowanych inwestorów rekomendujących nasze usługi.

Jak prostą metodą sześciu kroków stać się niezależnym energetycznie?

Początki energetyki odnawialnej mają swoje źródło w gwałtownych zmianach klimatu i światowych ustaleniach, które pomogłyby w zahamowaniu wzrostu emisji gazów cieplarnianych. By móc zwiększyć efektywność tego procesu uprzemysłowione kraje na szeroką skalę rozpoczęły czerpanie z odnawialnych źródeł energii: wody, powietrza, ziemi czy słońca.

Przeczytaj więcej o tym, jak stać się niezależnym energetycznie.

ecosystem 1. Moc odnawialnych źródeł energii
1. Moc odnawialnych źródeł energii

Dowiedz się, na czym polega moc odnawialnych źródeł energii

quality-control 2. Czego potrzebujesz?
2. Czego potrzebujesz?

Znajdź odpowiedź na pytanie czego potrzebujesz

research-and-development 3. Nasza propozycja
3. Nasza propozycja

Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy

profesionalizm 4. Decyzja
4. Decyzja

Podejmij decyzję

pompyciepla 5. Ekipa instalacyjna
5. Ekipa instalacyjna

Oczekuj na przyjazd naszej ekipy instalacyjnej

zwrotinwestycji 6. Niezależność
6. Niezależność

Korzystaj z przywileju bycia niezależnym

betterworld

Z NAMI ZYSKASZ PRZEWAGĘ JUŻ NA STARCIE

CZYM RÓŻNIMY SIĘ OD KONKURENCJI?

15 LAT DOŚWIADCZENIA

15 lat doświadczenia w branży instalacyjnej. Przez wiele lat pracy dogłębnie poznaliśmy polski rynek HVAC. Stawiamy na niezawodne urządzenia i sprawdzone rozwiązania, które od lat z powodzeniem wykorzystujemy spełniając marzenia naszych inwestorów o energooszczędnych instalacjach, dzięki którym staną się niezależni. Systematycznie się doszkalamy i wyszukujemy najlepsze rozwiązania na rynku.

PROFESJONALIZM

Tylko własne ekipy, bez podwykonawców i firm zewnętrznych. Nasze zespoły to doświadczeni monterzy mogący się pochwalić latami doświadczenia w przygotowywaniu różnego rodzaju instalacji. Nie korzystamy z usług zewnętrznych firm, stawiamy na sprawdzonych, zaufanych wykonawców.

JAKOŚĆ

Korzystamy tylko i wyłącznie z wysokiej klasy materiałów i sprzętu budowlanego. Daje to gwarancję na szybkie i sprawne wykonanie inwestycji z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

NAJLEPSZA OFERTA

Dopasowana dla Ciebie. Znajdziemy rozwiązanie dla każdej inwestycji–domu jednorodzinnego w budowie, modernizowanego budynku, sklepu wielkopowierzchniowego czy dużej firmy.

KOMPLEKSOWOŚĆ

Darmowe ogrzewanie i wentylacja dla Twojego domu? Z nami zainstalujesz fotowoltaikę, która zasili oferowane przez nas urządzenia: pompę ciepła i rekuperator. Znajdziemy rozwiązanie dla każdej inwestycji-domu jednorodzinnego w budowie, modernizowanego budynku, sklepu wielkopowierzchniowego czy dużej firmy.

ZAUFANIE

Jesteśmy jedną z najczęściej wybieranych firm do instalacji rekuperacji oraz pomp ciepła. Sprawdź nasze referencje (na Państwa życzenie dostarczamy rzeczywiste referencje wystawione przez naszych klientów).

Pracując z nami, zmieniasz swój świat na lepsze

zalety rekuperacji
  • Doświadczenie. Przez wiele lat pracy dogłębnie poznaliśmy polski rynek HVAC. Stawiamy na niezawodne urządzenia i sprawdzone rozwiązania, które od lat z powodzeniem wykorzystujemy spełniając marzenia naszych inwestorów o energooszczędnych instalacjach, dzięki którym staną się niezależni. (Systematycznie się doszkalamy i wyszukujemy najlepsze rozwiązania na rynku.)
  • Profesjonalizm. Tylko własne ekipy, bez podwykonawców i firm zewnętrznych. Nasze zespoły to doświadczeni monterzy mogący się pochwalić latami doświadczenia w przygotowywaniu różnego rodzaju instalacji. Nie korzystamy z usług zewnętrznych firm, stawiamy na sprawdzonych, zaufanych wykonawców.
  • Jakość. Korzystamy tylko i wyłącznie z wysokiej klasy materiałów i sprzętu budowlanego. Daje to gwarancję na szybkie i sprawne wykonanie inwestycji z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
  • Kompleksowość. Darmowe ogrzewanie i wentylacja dla Twojego domu? Z nami zainstalujesz fotowoltaikę, która zasili oferowane przez nas urządzenia: pompę ciepła i rekuperator.
  • Oferta dopasowana do Ciebie. Znajdziemy rozwiązanie dla każdej inwestycji – domu jednorodzinnego w budowie, modernizowanego budynku, sklepu wielkopowierzchniowego czy dużej firmy.
  • Zaufanie. Jesteśmy jedną z najczęściej wybieranych firm do instalacji. Na państwa życzenie dostarczamy rzeczywiste referencje wystawione przez naszych klientów.

JAK DZIAŁAMY?

Bezpłatna oferta oraz konsultacja 1. Bezpłatna oferta oraz konsultacja
1. Bezpłatna oferta oraz konsultacja

Pomożemy wybrać Ci odpowiednią ofertę do Twojego domu.

Spotkanie na budowie 2. Spotkanie na budowie
2. Spotkanie na budowie

Spotkanie na budowie pozwoli naszym specjalistom upewnić się, że projekt jest odpowiedni do Twoich wymagań i domu.

Podpisanie umowy 3. Podpisanie umowy
3. Podpisanie umowy

Po podpisaniu umowy możemy rozpocząć pracę nad projektem.

Montaż 4. Montaż
4. Montaż

Wykonujemy najwyższej jakości montaż urządzeń i komponentów.

Weryfikacja 5. Weryfikacja
5. Weryfikacja

Aby zagwarantować niezawodną pracę instalacji, sprawdzamy dokładnie działanie urządzeń.

Zakończenie prac 6. Zakończenie prac
6. Zakończenie prac

Gdy mamy pewność, że projekt został odpowiednio zrealizowany, kończymy pracę w budynku.

FAQ

Czy pompa się opłaca? Jakie będzie roczne zużycie prądu?

Arrow

Koszty związane z użytkowaniem pompy ciepła, zwłaszcza w okresie grzewczym to podstawowe kryterium opłacalności dla inwestorów. Zakładając, że współczynnik COP pompy ciepła wynosi 4, urządzenie pobierając 1 kWh energii elektrycznej „oddaje” 4 kWh energii cieplnej. Przekładając te liczby na konieczność ogrzewania pomieszczeń i przygotowania c.w.u dla domu o powierzchni ok. 180m2 szacuje się, że użytkownik pompy rocznie zużyje około 3500 kWh prądu: daje to w praktyce rachunki nie przekraczające w ciągu 12 miesięcy kwoty oscylującej wokół 2 tysięcy złotych. Dla porównania właściciele instalacji gazowej będą płacili nawet trzy razy więcej!

Co to jest współczynnik COP?

Arrow

Współczynnik COP pompy ciepła obrazuje wydajność urządzenia. Ten najważniejszy parametr pokazuje nam zależność pomiędzy ilością dostarczanego do budynku ciepła, a pobranej do jego wytworzenia energii elektrycznej. Warto pamiętać, że im większy współczynnik COP, tym więcej energii cieplnej wytworzy pompa ciepła z 1 kWh pobranego z sieci prądu.

Pompa powietrzna czy gruntowa? Wady i zalety.

Arrow

Każde z rozwiązań dotyczących rodzaju wybranej instalacji związanej z pompą ma swoje wady i zalety. Dobór pompy powinien odbywać się pod czujnym okiem projektanta instalacji grzewczych: doświadczony specjalista, biorąc pod uwagę potrzeby i możliwości inwestora, oceni także możliwości techniczne i te związane z ukształtowaniem terenu. Powietrzna pompa ciepła jest jednym z najchętniej stosowanych rozwiązań: w przeciwieństwie do gruntowej odpowiedniczki jej instalacja nie wiąże się z koniecznością budowy kosztownego dolnego źródła, nie ma też znaczenia ukształtowanie terenu. Z kolei gruntowa pompa ciepła wyróżnia się taką samą efektywnością w okresie zimowym, jak i letnim, jednak by zamontować kolektor pionowy lub poziomy inwestor musi dysponować odpowiednio wielką działką, bez elementów architektury krajobrazu oraz bez spadków, a także liczyć się z kosztami dotyczącymi dodatkowego osprzętowania.

Czy bufor jest konieczny i co nam rzeczywiście daje?

Arrow

Zbiornik buforowy służący do magazynowania wody zasilającej instalację jest ważnym elementem funkcjonowania całej instalacji. Bufor ma kilka ważnych zadań, wśród których priorytetowymi są: magazynowanie energii cieplnej i kompensacja nadstanu mocy pompy ciepła. Bufor zwiększa zład wody, czyli przez dłuższy czas magazynuje ciepłą wodę oraz chroni urządzenie przed taktowaniem i przegrzaniem, a także znacząco obniża rachunki za ogrzewanie. Bufor znajduje zastosowanie, gdy mamy więcej niż jeden obieg grzewczy w budynku lub gdy w budynku zainstalowane są dodatkowe źródła ciepła: kocioł gazowy lub ogrzewanie elektryczne.

Na jakim etapie : instalacja wod- kan, podłogówka, montaż pompy ciepła?

Arrow

Instalacja wodna, czyli wykonanie przewodów doprowadzających ciepłą i zimną wodę do poszczególnych punktów poboru (umywalki, zlewy, pralki, zmywarki, wanny, prysznice) oraz instalacja kanalizacyjna, odprowadzająca z nich zużytą lub zanieczyszczoną wodę, wykonywane są w stanie surowym zamkniętym, tuż po montażu okien. Często te instalacje wykonuje się równolegle z instalacjami rekuperacji oraz instalacją elektryczną.
Instalacja ogrzewania podłogowego instalowana jest na etapie gotowych instalacji wodno- kanalizacyjnych, rekuperacji oraz elektryki, a także po wykonaniu tynków na ścianach i sufitach. Rozkładanie instalacji podłogowej poprzedzone jest bezpośrednio montażem izolacji termicznej i akustycznej, w postaci twardego styropianu rozkładanego na podłogach.
Podobnie jak w przypadku innych źródeł ciepła, montaż pompy warto rozważyć zanim rozpoczniemy prace wykończeniowe, ale tuż po tym, kiedy w budynku wykonano wylewki oraz tynki. Pompa ciepła daje gwarancję efektywnego ogrzewania jeszcze niezamieszkałego budynku, chroniąc go przed wilgocią oraz wychłodzeniem.

Czy chłodzenie pompą ciepła jest skuteczne, komfortowe, opłacalne i czy zastąpi klimatyzację?

Arrow

Dzięki odwróconemu biegowi działania pompy, w którym to parownik przejmuje funkcje skraplacza, a skraplacz parownika możliwe jest chłodzenie domu chłodną wodą z instalacji, przy czym najbardziej efektywną metodą chłodzenia budynku za pomocą pompy jest wykorzystanie klimakonwektorów. Klimakonwektory to urządzenia, które wykorzystują schłodzoną przez pompę ciepła wodę do obniżenia temperatury powietrza przetłaczanego przez wymiennik powietrze-woda, który wraz z wentylaotrem stanowi główne elementy z których zbudowany jest klimakonwektor. Inwestorzy często zadają sobie jednak pytanie: czy chłodzenie pompą ciepła może zastąpić klimatyzację? Odpowiedź jest jednoznaczna: nie da się w pełni zastąpić klimatyzacji, ponieważ tylko klimatyzacja może utrzymywać stałą zadaną temperaturę w konkretnym pomieszczeniu, bez względu na warunki panujące na zewnątrz budynku.

Co to jest ‘punkt rosy’ przy chłodzeniu?

Arrow

Punkt rosy, to określenie opisujące graniczną temperaturę powietrza o danej wilgotności bezwględnej, poniżej której dalsze ochładzanie powietrza spowoduje wykroplenie wody i powstanie kondensatu. To właśnie z uwagi na przekroczenie punktu rosy powietrza z klimatyzatorów, pomp ciepła oraz innych urządzeń chłodzących powietrze, konieczne jest odprowadzanie kondensatu do instalacji kanalizacyjnej.

Co to jest ‘punkt biwalentny’?

Arrow

Punktem biwalentym nazywamy temperaturę powietrza zewnętrznego, poniżej której pompa ciepła nie jest w stanie zapewnić w pełni wymaganej mocy grzewczej i poniżej której konieczne jest uruchomienie dodatkowego urządzenia wspomagającego pracę pompy ciepła takiego jak np. grzałka elektryczna, kocioł gazowy, kocioł elektryczny lub inne alternatywne źródło ciepła.

Co to jest ‘krzywa grzewcza’?

Arrow

Krzywa grzewcza określa zależność temperatury wody grzewczej w obiegu, w odniesieniu do panującej temperatury na zewnątrz budynku. Odpowiednie ustawienie krzywej grzewczej w instalacji centralnego ogrzewania pozwala dostosować moc grzewczą pompy ciepła do aktualnego zapotrzebowania budynku i znacząco obniżyć koszty ogrzewania.

Jaka musi być zachowana odległość od granicy działki przy montażu jednostki zewnętrznej pompy ciepła?

Arrow

Trudno jednoznacznie określić, jaka powinna być odległość jednostki zewnętrznej pompy ciepła od granicy działki. Wszystko zależy tak naprawdę od poziomu natężenia hałasu jaki emituje dana jednostka zewnętrzna. W polskim prawie w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 14 czerwca 2007 r. w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku znajduje się zapis, określający że poziom emitowanego hałasu na terenach o zabudowie jednorodzinnej wynosi w nocy 40dB, w związku z tym odległość naszej pompy ciepła od granicy sąsiedniej działki musi być na tyle duża, aby nasza pompa nie emitowała hałasu przekraczającego 40db przy granicy działek.

Nasze usługi

Przez ponad dekadę, naszej wizji tworzenia domów przyjaznych inwestorom i środowisku, zaufało tysiące klientów. Naszą misją jest dostarczenie kompleksowych usług w zakresie rekuperacji, klimatyzacji oraz instalacji związanych z odnawialnymi źródłami energii, przy zachowaniu najwyższych standardów obsługi klienta. Na każdym etapie inwestycji jesteśmy blisko inwestora: rozmowa z doradcą techniczno-handlowym, indywidualny projekt, sprawny montaż i serwis: priorytetem jest dla nas zapewnienie każdemu klientowi możliwości skorzystania z naszej rozbudowanej oferty.

consultant

potrzebujesz wyceny?

potrzebujesz pomocy?