Zadzwoń
Zamknij menu
Zadzwoń
Otwórz menu
szybka wycena sprawdź

Rekuperacja Wrocław

ECO Comfort działa ponad 10 lat w branży rekuperacji. Dzięki zdobytemu doświadczeniu wiemy jak ważne jest kompleksowe podejście do montażu wentylacji mechanicznej w Twoim domu. Usługi ECO Comfort obejmują wcześniejszą konsultację, projekt, montaż i późniejszy serwis rekuperacji, również po okresie gwarancyjnym. Z naszej oferty możesz skorzystać na terenie województwa dolnośląskiego, w takich miastach jak: Wrocław, Legnica, Wałbrzych i wielu innych!

Jak działa rekuperacja?

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, nazywana również rekuperacją, odprowadza powietrze z pomieszczeń na zewnątrz budynku i wymienia je na świeże. Ważnym elementem instalacji jest rekuperator, który wyposażony w wymiennik ciepła, tworzy ruch powietrza i równocześnie odzyskuje ciepło z usuwanego powietrza.

Aby dowiedzieć się więcej na temat zasad działania rekuperacji lub masz inne pytania na temat wentylacji mechanicznej, skontaktuj się z jednym z specjalistów ECO Comfort.

Rekuperacja Wrocław – Rynek we Wrocławiu

Montaż rekuperacji – Wrocław

Systemy rekuperacji ECO Comfort powstają w trakcie dwóch etapów:

1

Montaż instalacji wentylacyjnej

W pierwszej kolejności instalujemy skrzynki rozprężne i rozdzielcze oraz kanały wentylacyjne. Wykonujemy przejścia przez przegrody i odwierty w stropach. Prace odbywają się, gdy budynek jest jeszcze w stanie surowym. Pozwala to na łatwe ukrycie i zabudowanie kanałów wentylacyjnych w czasie prac wykończeniowych budynku. W zależności od takich czynników jak metraż domu, prace odbywają się w ciągu 3-4 dni robocze.

2

Instalacja rekuperatora

Po zakończeniu prac wykończeniowych w budynku montujemy niezbędne elementy takie jak: rekuperator, anemostaty oraz automatykę. Aby zapewnić wysokiej sprawności system wentylacji mechanicznej, wykonujemy pomiary oraz regulacji całej instalacji. Ostatni etap naszych działań zajmuje zaledwie 1 dzień!

Montaż rekuperatory Wrocław

W ofercie ECO Comfort znajdziesz wysokiej klasy rekuperatory poniższych znanych marek:

 • Zehnder,
 • Vents,
 • Vasco,
 • Thessla Green,
 • Paul,
 • Ostberg,
 • Frapol,
 • Brink,
 • Bartosz.

Instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wykonywana jest od samego początku do końca przez specjalistów ECO Comfort. Nie korzystamy z usług podwykonawców. W związku z tym możemy zagwarantować Ci wysokiej klasy efekty wykonanej pracy przez naszych profesjonalistów.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – korzyści

Decyzja o rekuperacji w swoim domu to wybór lepszego komfortu życia wszystkich domowników. Gdy zamontujesz taki system wentylacyjny w budynku możesz cieszyć się z takich korzyści jak:

Rekuperacja Wrocław – korzyści
 • świeże powietrze – wymiana powietrza pozwala cieszyć się czystym powietrzem w domu, co poprawia komfort życia i jakość snu,
 • sterowanie ruchem powietrza – nowoczesny system rekuperacji pozwala na swobodne sterowanie wentylacją,
 • połączenie rekuperacji do systemu inteligentnego domu,
 • usunięcie zanieczyszczeń – dzięki rekuperacji możesz zlikwidować wszelkie zanieczyszczenia i poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach,
 • pozbycie się brzydkich zapachów,
 • tańsze ogrzewanie – odzysk ciepła, który zapewnia rekuperacja, pozwala na oszczędności w kosztach ogrzewania na wysokości 30-40%,
 • oszczędności energii cieplnej – wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła umożliwia również zmniejszać zużywanie głównej energii cieplnej w chłodniejsze dni,
 • usunięcie wilgoci z budynku – rekuperacja zmniejsza ryzyko wystąpienia wilgoci, a co za tym idzie, pleśni i grzybów w pomieszczeniach.

Rekuperacja Wrocław dla każdego domu

Ze względu na charakter montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła najlepszym rozwiązaniem jest instalacja rekuperacji, gdy budynek jest w stanie surowym. Idealnie jest również myśleć o wentylacji już w trakcie początkowych etapach planowania budynku. Dzięki temu instalacja przebiega łatwo i bezproblemowo – wszelkie kanały wentylacyjne są uwzględnione w trakcie budowy, a później zostają ukryte podczas prac wykończeniowych budynku.

Niekiedy pomysł na rekuperację pojawia się już po zbudowaniu domu. Czy wtedy też jest to możliwe? Oczywiście! Należy przygotować się również na dodatkowe prace remontowe. Jednak całkowita przebudowa budynku nie jest wymaga, aby cieszyć się korzyściami rekuperacji.

Zaangażowane doradztwo ECO Comfort na terenie Wrocławia

Profesjonalne doradztwo – rekuperacja Wrocław

Podczas wybierania rekuperacji jako rodzaj zastosowanej instalacji w Twoim domu pojawia się wiele pytań: Czym różni się od wentylacji grawitacyjnej? Jaki rekuperator wybrać? Masz jeszcze więcej wątpliwości? Spokojnie – doświadczeni doradcy ECO Comfort są do Twojej dyspozycji w całej Polsce. Konsultacja jest darmowa i niewiążąca. Zależy nam na Twojej przemyślanej decyzji.

Dzięki rozmowie dowiesz się więcej na temat rekuperacji w Twoim domu. A my dostaniemy cenne informacje czego oczekujesz od wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Dlatego możemy zagwarantować najlepszą propozycję dla Twojego domu w takich miastach na Dolnym Śląsku jak Wrocław czy Legnica i wielu innych.

ECO Comfort rekuperacja Wrocław

W ECO Comfort cenimy komfort klientów, dlatego do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i kompleksowo. Wybierając naszych specjalistów masz pewność, że podczas całego procesu możesz liczyć na naszą pomoc. Zaczynając od początkowych konsultacji i projektu, a kończąc na montażu i późniejszym serwisie, również po okresie gwarancji.

Coraz więcej osób decyduje się na system rekuperacji w swoim domu. Wiele z nich zaufało ECO Comfort, a swoje zadowolenie z naszych usług wyrazili w referencjach.

 

Masz do wyboru szybką wycenę lub kontakt telefoniczny profesjonalistami ECO Comfort, którzy czekają, aby pomóc Ci wybrać najlepszą rekuperację dla Twojego domu na terenie Wrocławia i okolic!

Poznaj specjalistów ECO Comfort

Rekuperacja Wrocław

GOTOWE PROJEKTY

REALIZACJE MONTAŻU REKUPERACJI

consultant

potrzebujesz wyceny?

potrzebujesz pomocy?