Zadzwoń
Zamknij menu
Zadzwoń
Otwórz menu
szybka wycena sprawdź

Rekuperacja Jelenia Góra

Firma ECO Comfort już od 10 lat prowadzi działalność związaną z branżą rekuperacji i wentylacji. Jesteśmy firmą, której jakość została zweryfikowana na polskim rynku przez setki klientów. Do każdej realizacji podchodzimy w sposób kompleksowy przeprowadzając klientów od etapu konsultacji przez stworzenie indywidualnego projektu, aż do montażu instalacji wentylacji mechanicznej. Dodatkowo ECO Comfort gwarantuje również późniejszy serwis instalacji, takich jak rekuperacja. Jelenia Góra to jedno z miejsc na terenie województwa dolnośląskiego, gdzie można skorzystać z naszych usług.

Czym jest rekuperacja?

Są dwa główne rodzaje montowanych wentylacji: wentylacja mechaniczna i wentylacja grawitacyjna. Wentylacja grawitacyjna jest starą technologią i nie jest używana w nowoczesnym budownictwie. Rekuperacja to specjalny rodzaj wentylacji mechanicznej, która charakteryzuje się odzyskiem ciepła. Ruch powietrza w wentylowanym pomieszczeniu następuje przez użycie urządzenia – rekuperatora. Rekuperacja ma wiele zalet w stosunku do innych systemów wentylacji. Jest to rozwiązanie stosowane przy budowaniu domów pasywnych ze względu na oszczędność ciepła i filtrowanie powietrza.

Rekuperacja Jelenia Góra

Montaż rekuperacji - Jelenia Góra

W ECO Comfort tak właśnie montowana jest rekuperacja. Jelenia góra to jedno z miast, do którego docieramy, aby zamontować rekuperację w Twoim domu!

1

Instalacja wentylacji

Trzy pierwsze kroki do pełnej instalacji wentylacji mechanicznej to zamontowanie skrzynek rozprężnych i rozdzielczych a następnie wykonujemy kanały wentylacyjne. W zależności od projektu robimy odwierty w stropach i przejścia w przegrodach. Robimy również mało widoczne przewierty przez ścianki działowe. Nasze usługi związane są z nowym budownictwem, lecz montujemy wentylację również w starszych jednostkach. Preferowane jest dokonywanie instalacji wentylacji mechanicznej w budynkach w stanie surowym. Łatwiej wtedy ukryć i zabudować kanały wentylacyjne w czasie fazy wykończeniowej budowy domów jednorodzinnych.

 

2

Montaż rekuperatora

Po ukończeniu instalacji wentylacji ostatni krok może zająć tylko jeden dzień. Kiedy wentylacja mechaniczna jest gotowa pozostaje jedynie montaż elementów takich jak rekuperator, anemostat i automatyka. Ostatnim krokiem jest wykonanie pomiarów i wyregulowanie całej instalacji.

Montaż instalacji wentylacji mechanicznej w Jeleniej Górze

W ofercie ECO Comfort znajdziesz wysokiej klasy rekuperatory poniższych znanych marek:

 • Zehnder,
 • Vents,
 • Vasco,
 • Thessla Green,
 • Paul,
 • Ostberg,
 • Frapol,
 • Brink,
 • Bartosz.

Przeprowadzamy nasze instalacje kompleksowo oraz nie korzystamy z podwykonawców. Daje to nam pełną kontrolę nad procesem montażu wentylacji. Z tego powodu jesteśmy w stanie zagwarantować każdemu klientowi, że w jego domu zostanie profesjonalnie zainstalowana rekuperacja.

Dlaczego wentylacja mechaniczna, a nie wentylacja grawitacyjna?

Zainstalowana rekuperacja może obniżyć koszt ogrzewania. Wentylacja mechaniczna różni się pod tym względem od wentylacji grawitacyjnej, ponieważ ta druga odprowadza ciepło z budynku. Jeżeli wybierzesz rekuperację uzyskasz takie korzyści jak:

Rekuperacja Jelenia Góra - korzyści
 • świeże powietrze 24h na dobę – system rekuperacji pozbywa się zanieczyszczeń z powietrza i sprawia, że nie zabraknie Ci świeżego powietrza,
 • kontrola nad ruchem powietrza w pomieszczeniach – dzięki wygodnemu sterowaniu kontrolowanie ruchu powietrza jest niezwykle proste,
 • możliwość połączenia rekuperacji z systemem inteligentnego domu,
 • usuwanie zanieczyszczeń – wentylacja mechaniczna gwarantuje możliwość filtrowania powietrza na wysokim poziomie i wprowadzaniu do obiegu jedynie świeżego powietrza,
 • pozywanie się nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniach,
 • obniżanie kosztów ogrzewania – rekuperacja pozwala zaoszczędzić nawet 30-40% kosztów ogrzewanie, ponieważ powietrze jest odprowadzane z odzyskiem ciepła,
 • oszczędność energii cieplnej – rekuperator odzyskuje ciepło z odprowadzanego powietrza w zimie, a w lecie doprowadza chłodne i czyste powietrze,
 • przeciwdziała zawilgoceniu – urządzenie reguluje wilgotność powietrza, co nie pozwala na powstawanie pleśni i grzybów.

Wentylacja mechaniczna dla domów jednorodzinnych

Instalacja wentylacji mechanicznej wymaga ingerencji w budynek. Dlatego preferowane do montażu są budynki w stanie surowym, które będą jeszcze wykańczane. Decyzja, aby zamontować centralę wentylacyjną powinna zostać podjęta na wczesnych etapach budowy. W takim wypadku instalacja wentylacji mechanicznej jest szczególnie łatwa i szybka. Nie trzeba robić przebić przez ścianki działowe i stropy, ponieważ wszystkie kanały wentylacyjne zostały uwzględnione w projekcie.

Czy montaż instalacji wentylacji mechanicznej jest możliwy w wykończonym już budynku? Odpowiedź to: zdecydowanie tak! W wielu przypadkach należy przygotować się na remont, lecz przebudowa budynku nie jest wymagana do takiej instalacji.

Profesjonalne doradztwo ECO Comfort - Jelenia Góra

Profesjonalne doradztwo - rekuperacja Jelenia Góra

Wybór wentylacji w Twoim domu to duża decyzja. Nasi doradcy od lat wspomagają klientów w podchodząc do każdego w profesjonalny i indywidualny sposób. Aby sprostać oczekiwaniom klientów nasza oferta obejmuje usługi jak: serwis klimatyzacji i wentylacji i inne. Gwarantujemy, że nasi doradcy klienta odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą swoim dużym doświadczeniem. Do każdego podchodzimy w kompleksowy sposób wspomagając klientów na każdym odcinku od planowania do instalacji. Jeżeli masz jakieś pytania – skontaktuj się z nami!

ECO Comfort – Rekuperacja Jelenia Góra

W ECO Comfort cenimy czas naszych klientów, dlatego staramy się odpowiadać maksymalnie szybko. Pomagamy naszym klientom na każdym etapie instalacji. Z nami możesz czuć się spokojnie od początkowych konsultacji i projektu, a kończąc na montażu i późniejszym serwisie, również po okresie gwarancji.

 

W ECO Comfort wiemy, że nasze działania są na najwyższym poziomie co nasi klienci wyrazili w referencjach. Nasza jakość została zweryfikowana przez naszych klientów.

 

Możesz wybrać pisemną szybką wycenę lub kontakt telefoniczny profesjonalistami ECO Comfort, którzy czekają, aby pomóc Ci wybrać najlepszą rekuperację dla Twojego domu na terenie Jeleniej Góry i okolic!

Poznaj specjalistów ECO Comfort

Rekuperacja Jelenia Góra

GOTOWE PROJEKTY

REALIZACJE MONTAŻU REKUPERACJI

consultant

potrzebujesz wyceny?

potrzebujesz pomocy?