Zadzwoń
Zamknij menu
Zadzwoń
Otwórz menu
szybka wycena sprawdź

Rekuperacja Kraków

ECO Comfort posiada ponad 10-letnie doświadczenie na polskim rynku rekuperacji. W naszej firmie cenimy kompleksowość działań i indywidualne podejście do klientów. Dlatego oprócz montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, oferujemy wcześniejszą konsultację, projekt oraz serwis rekuperacji. Działamy na terenie całej Polski, także w Krakowie i okolicach.

System działania rekuperacji

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, inaczej rekuperacja, odprowadza powietrze na zewnątrz budynku przy równoczesnym odzysku ciepła i dostarcza świeże powietrze do pomieszczeń. Wymiana powietrza i zatrzymanie ciepła wewnątrz budynku jest możliwa dzięki specjalnej maszyny – rekuperatora wyposażonego w wymiennik ciepła.

Do Twojej dyspozycji są konsultanci ECO Comfort, którzy wyjaśnią Ci szczegółowo jak działa rekuperacja oraz odpowiedzą na Twoje pytania dotyczące wentylacji mechanicznej.

Rekuperacja Kraków - Bazylika Mariacka

Montaż rekuperacji na terenie Krakowa i okolic

Montaż rekuperacji wykonujemy w dwóch krokach:

1

Instalacja wentylacyjna

Naszą pracę rozpoczynamy od montażu kanałów wentylacyjnych, skrzynek rozdzielczych i rozprężnych. Wykonujemy przejścia przez przegrody i odwierty w stropach. Instalacja systemu wentylacji odbywa się jeszcze w stanie surowym budynku, aby w czasie późniejszych prac wykończeniowych ukryć przewody i kanały wentylacyjne. Cały etap zajmuje 3-4 dni robocze.

2

Montaż rekuperatora

Drugi etap prac wykonujemy po zakończeniu prac wykończeniowych. Montujemy rekuperator, automatykę i anemostaty w budynku. Również przeprowadzamy procesy mierzenie i regulacji instalacji. Ostatni etap zajmuje tylko 1 dzień roboczy.

Montaż rekuperacji na terenie Krakowa i okolic

W ECO Comfort instalujemy najwyższej jakości rekuperatory, takich marek jak:

 • Zehnder,
 • Vents,
 • Vasco,
 • Thessla Green,
 • Paul,
 • Ostberg,
 • Frapol,
 • Brink,
 • Bartosz.

System rekuperacji z naszą firmą to wybór najlepszego systemu, który poprawi komfort życia każdego z domowników. Wszystkie prace wykonujemy bez usług podwykonawców. Dzięki temu możemy zagwarantować wentylację mechaniczną, która działa bez zarzutu.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – zalety

Decyzja o montażu wentylacji mechanicznej to najlepszy wybór dla Twojego domu. Zapewnisz sobie i innym domownikom lepszy komfort życia. Rekuperacja posiada więcej zalet niż wentylacja grawitacyjna:

Korzyści z rekuperacji Kraków
 • czyste powietrze – rekuperacja zapewnia zastępowanie brudnego powietrza z wnętrza budynku na świeże powietrze z mniejszą zawartością dwutlenku węgla,
 • wymiana powietrza pod kontrolą – system pozwala na swobodne sterowanie wentylacją,
 • połączenie rekuperacji z systemem inteligentnego domu,
 • brak zanieczyszczeń – wymiana powietrza zapewnia łatwe i szybkie usuwanie zanieczyszczeń czy alergenów z pomieszczeń,
 • usuwanie nieprzyjemnych zapachów z pomieszczeń,
 • oszczędność energii cieplnej – odzysk ciepła z powietrza usuwanego z wnętrza budynku zapewnia, że Twój dom staje się energooszczędny,
 • mniejsze koszty ogrzewania – skuteczna wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła pozwala na oszczędności na kosztach ogrzewania na poziomie 30-40%,
 • zapobiega wilgoci – dzięki rekuperacji wyeliminujesz ryzyko pojawienia się pleśni i grzybów w pomieszczeniach.

W jakim budynku instalować rekuperację?

Najlepszym rozwiązaniem jest myślenie o rekuperacji już na wczesnym etapie planowania inwestycji. A pierwszy krok montażu przeprowadzić jeszcze w stanie surowym budynku.

Jako właściciel starszego domu nie musisz rezygnować z korzyści rekuperacji. Montaż wentylacji mechanicznej jest również możliwy w zamieszkałym budynku. Nie musisz remontować całego domu, jednak musisz być gotowy na dodatkowe prace wykończeniowe.

Zaangażowane doradztwo ECO Comfort na terenie Krakowa i okolic

Oddział Kraków - doradztwo rekuperacja

Uważamy, że zaangażowane doradztwo to ważny element procesu instalacji wentylacji mechanicznej. Doradcy ECO Comfort posiadają wieloletnie doświadczenie, dlatego są w stanie odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania na temat rekuperacji. Dzięki konsultacji wiemy również, czego oczekujesz od systemu i możemy zaproponować Ci najbardziej odpowiednie projekty i rozwiązania.

Profesjonalnie przeprowadzona konsultacja pomoże Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu. Spotkanie z doradcą ECO Comfort jest bezpłatne i niewiążące – zależy nam na Twojej świadomej i przemyślanej decyzji. Nasi specjaliści odwiedzą Cię w takich miastach na terenie województwa małopolskiego jak: Kraków, Tarnów, Nowy Sącz i wiele innych.

ECO Comfort rekuperacja – Kraków

Specjalność ECO Comfort to rekuperacja, dzięki temu możesz liczyć na wieloletnie doświadczenie specjalistów. Nasza oferta obejmuje kompleksowe działania przy instalacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – konsultacja, projekt, montaż oraz serwis, nawet po okresie gwarancyjnym.

 

Każdy z klientów może liczyć na indywidualne podejście. Projekt systemu rekuperacji od ECO Comfort jest wykonywany pod konkretną inwestycję. Wiele z naszych zadowolonych klientów napisało opinie na temat naszych prac.

 

Nie czekaj – wybierz szybką wycenę lub skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy pomogą Ci zadbać o lepszą przyszłość Twojego domu na terenie Krakowa i okolic!

Poznaj specjalistów ECO Comfort

Rekuperacja Kraków

GOTOWE PROJEKTY

REALIZACJE MONTAŻU REKUPERACJI

consultant

potrzebujesz wyceny?

potrzebujesz pomocy?