Zadzwoń
Zamknij menu
Zadzwoń
Otwórz menu
szybka wycena sprawdź

Rekuperatory Zehnder

ZEHNDER – PRODUCENT SYSTEMÓW REKUPERACJI COMFOSYSTEM

Zehnder najczęściej kojarzy się z hasłami takimi, jak: rekuperatory Zehnder ComfoAir, grzejnik dekoracyjny, systemy ogrzewania, Zehnder Cortina czy Zehnder Metropolitan. To, jak najbardziej trafne skojarzenia, jednak marka Zehnder, to zdecydowanie więcej aniżeli grzejniki łazienkowe czy akcesoria do grzejników. Szwajcarska marka Zehnder swoje pierwsze kroki stawiała w roku 1923. Założyciele firmy poszukiwali pomysłu na nowy produkt, którym okazał się Zehnderli, czyli mały motocykl. Maszyna została ulepszona o silnik, a przez stosunkową niewielką wagę 50 kilogramów oraz niską cenę produkt sprzedawał się bardzo dobrze. Wycofanie się z uprzednio założonej spółki nie spowodowało, iż bracia przestali zastanawiać się nad nowym biznesem. Dzięki wiedzy i fartowi, jeden z siedmiu braci wpadł na pomysł aby odwrócić zasadę działania rur w m.in. ciężarówkach, które docelowo mają odprowadzać ciepło na zewnątrz pojazdu i by podgrzewać rury, uzyskując nową formę grzejnika. Pomysł na grzejniki Zehnder okazał się trafiony i bracia w 1930 roku założyli spółkę pod nazwą “Gebrüder Zehnder”. Pomysł braci szybko został doceniony, gdyż grzejniki były znacznie lżejsze od wówczas popularnych grzejników żeliwnych. Co więcej grzejniki Zehnder wpasowały się w koncepcje architektoniczne, gdyż były proste i estetyczne. Produkcja grzejników Zehnder rozwijała się bardzo szybko i już w 1931 roku została zmechanizowana. Bracia nie “osiedli na laurach” i tworzyli coraz nowsze koncepcje funkcjonalnych grzejników. W 1980 roku został wyprodukowany pierwszy grzejnik łazienkowy, którego konstrukcja pozwalała na swobodne suszenie np. ręczników. Solidna praca oraz dbałość o detale pozwoliła firmie Zehnder na ekspansję na nowe rynki oraz na uzyskanie tytułu pioniera segmentu grzejników dekoracyjnych. Za pierwsze grzejniki dekoracyjne uznaje się grzejnik Zehnder Art Deco oraz grzejnik Zehnder Sculptur. W 1986 roku powstała spółka Zehnder Holding AG, a flagowy produkt otrzymał nazwę Zehnder Charleston.

SYSTEMY MECHANICZNEJ WENTYLACJI – ZEHNDER

Rozwiązania w zakresie wentylacji komfortowej, czyli – Zehnder Comfosystem swoją premierę miały w 2001 roku. Rok później utworzono Zehnder Polska Sp. z o.o. Od 2007 roku Zehnder prezentuje swoje możliwości jako dostawcy kompletnych systemów do ogrzewania, chłodzenia oraz dostarczania świeżego powietrza.

Warto wspomnieć o firmie Zehnder, jako o producencie systemów wentylacji komfortowej, w tym także rekuperatorów serii Zehnder ComfoAir, które od ponad 10 lat cieszą się uznaniem polskich firm instalacyjnych. Rekuperatory Zehnder ComfoAir (w Polsce dystrybuowane także pod marką Aeris), to urządzenia o wysokiej jakości wykonania, a także o najwyższych parametrach pracy. Opisywane produkty wyróżniają się na tle urządzeń innych producentów w obszarze funkcjonowania, takich podzespołów, jak:

– By Pass wymiennika,

– nagrzewnicy elektrycznej,

– systemu przeciwzamrożeniowego.

Rekuperatory Zehnder posiadają rozbudowaną automatykę, która pozwala na obsługę urządzeń peryferyjnych, takich jak:

– GWC (wszystkie rodzaje),

– nagrzewnice wtórne,

– czujniki CO2,

– czujniki wilgoci,

– bezprzewodowe włączniki.

Automatyka urządzeń Zehnder pozwala również na konfigurację z coraz bardziej popularnymi i inteligentnymi systemami zarządzania budynkami. Jako jedne z nielicznych, rekuperatory Zehnder można wyposażyć w wymiennik entalpiczny służący do odzysku wilgoci z powietrza wywiewanego. W ramach oferty producenta mamy również możliwość rozbudowy instalacji wentylacyjnej o moduły chłodzące ComfoCool oraz moduły GWC Comfofond. Wszystkie elementy są kompatybilne ze sobą i funkcjonują jako systemowe rozwiązanie w ramach oferty firmy. Zehnder rekuperacja to rozwiązanie, które pozwala na kontrolowanie cyrkulacji powietrza nawiewanego, usuwanego z pomieszczeń oraz odzyskiwanie ciepła z nagrzanego powietrza, które jest zanieczyszczone, tzn. które jest wilgotne i nasycone dwutlenkiem węgla.

Zdecydowanie Zehnder, to marka z długą historią i wartościowym bagażem doświadczeń, który pozwala firmie na tworzenie systemów dających gwarancję energooszczędności oraz zdrowego klimatu wnętrza. Inwestując w grzejniki łazienkowe czy też inne grzejniki dekoracyjne Zehnder, a przede wszystkim w Zehnder ComfoAir inwestujemy w zdrowie naszych bliskich, z którymi dzielimy przestrzeń życiową. Zalety systemu Zehnder ComfoAir:

– świeże powietrze przez cały rok,

– rozwiązanie odpowiednie dla każdego budżetu,

– prosta obsługa systemu,

– oszczędność energii,

– inwestycja w zdrowie,

– estetyczny wygląd instalacji Comfosystem (elementy podtynkowe).

Poniżej zapraszamy do zapoznania się z wybranymi modelami rekuperatorów firmy Zehnder, jak Zehnder Comfortair 450 VV Luxe czy też Zehnder Comfoair 350 VV Luxe. Wszelkie informacje dodatkowe uzyskają Państwo kontaktując się z nami, np. poprzez formularz kontaktowy.

Rekuperatory Zehnder
consultant

potrzebujesz wyceny?

potrzebujesz pomocy?