Zadzwoń
Zamknij menu
Zadzwoń
Otwórz menu
szybka wycena sprawdź

Rekuperacja Szczecin

Naszą firmę ECO Comfort charakteryzuje ponad 10-letnie doświadczenie w instalowaniu rekuperacji. Zapewniamy kompleksowe działanie w zakresie rekuperacji w Twoim domu. Zaczynamy od wcześniejszej konsultacji oraz przygotowania projektu, potem przechodzimy do montażu systemu rekuperacji. Po tych pracach możesz liczyć na późniejszy serwis całej instalacji mechanicznej, również po okresie gwarancji. Z naszej oferty możesz skorzystać na terenie województwa zachodniopomorskiego, w tym na terenie Szczecina i okolic!

Jak działa rekuperacja?

Rekuperacja, nazywana również wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła, wymienia powietrze zanieczyszczone z pomieszczeń na czyste oraz równocześnie odzyskuje ciepło z usuwanego gazu. Do działania potrzebuje specjalnej maszyny wyposażonej w wymiennik ciepła, rekuperatora, która tworzy ruch powietrza. Instalacja wentylacji mechanicznej dostarczy Ci świeże powietrze oraz zatrzyma ciepło w Twoim domu.

Skontaktuj się z doradcami ECO Comfort, aby dowiedzieć się szczegółów działania rekuperacji i otrzymać odpowiedzi na pytania dotyczące wentylacji mechanicznej.

Rekuperacja - Szczecin Zamek Książąt Pomorskich

Montaż systemu rekuperacji na terenie Szczecina

Wykonujemy instalacje rekuperacji nie korzystając z usług podwykonawców. Dlatego jesteśmy pewni, że jest to montaż instalacji wentylacji mechanicznej najwyższej jakości przeprowadzony przez fachowców ECO Comfort. Całą instalację przeprowadzamy dwuetapowo: najpierw montowane są instalacje wentylacyjne, a następnie rekuperator.

1

Instalacja przewodów wentylacyjnych

Na samym początku instalujemy kanały wentylacyjne, skrzynki rozprężne i rozdzielcze. Wykonujemy przejścia przez przegrody i odwierty w stropach. Ten etap przeprowadzamy, gdy budynek jest jeszcze w stanie surowym. Późniejsze prace wykończeniowe ukryją i zabudują instalację. Prace montażowe przeprowadzane są w ciągu 3-4 dni.

2

Montaż rekuperatora

Aby dokończyć instalację rekuperacji wracamy, gdy prace wykończeniowe zostały zakończone. Wtedy montujemy w budynku automatykę, anemostaty oraz rekuperator. Wykonujemy również pomiary i regulujemy całą instalację, aby zagwarantować poprawną pracę systemu. Na ostatni krok montażu systemu rekuperacji potrzebujemy tylko 1 dnia!

Montaż rekuperacji w Szczecinie

W naszej ofercie znajdziesz rekuperatory najwyższej klasy:

 • Zehnder,
 • Vents,
 • Vasco,
 • Thessla Green,
 • Paul,
 • Ostberg,
 • Frapol,
 • Brink,
 • Bartosz.

Korzyści montażu rekuperacji w Szczecinie

Montaż instalacji mechanicznej to najlepsza decyzja dla Twojego nowoczesnego domu. Poprawiasz komfort życia sobie i innym domownikom. Z rekuperacją wiąże się wiele korzyści i możliwości:

Rekuperacja Szczecin - korzyści
 • czyste powietrze – z rekuperacją nie braknie Ci świeżego powietrza w pomieszczeniach
 • kontrola wentylacji – nowoczesny system pozwala na sterowanie wentylacją jak chcesz,
 • podłączenie rekuperacji pod system inteligentnego domu,
 • brak zanieczyszczeń, pyłków i kurzu – rekuperatory likwidują zanieczyszczenia i alergeny z pomieszczeń,
 • możliwość usunięcia brzydkich zapachów,
 • obniżenie kosztów ogrzewania – wentylacja mechaniczna może zapewnić Ci oszczędność w kosztach ogrzewania na poziomie 30-40%,
 • oszczędność energii cieplnej do ogrzewania – rekuperatory przy wymianie powietrza odzyskują ciepło, dzięki czemu oprócz czystego powietrza otrzymujesz ciepło do ogrzewania budynku,
 • likwiduje problem grzybów i pleśni w budynku.

Kiedy montować? – rekuperacja Szczecin

Ze względu na montaż instalacji wentylacji mechanicznej polecamy naszym klientom pierwszy etap przeprowadzić w budynkach w stanie surowym. Dobrym rozwiązaniem jest również planowanie rekuperacji już na początkowych etapach inwestycji.

W istniejących budynkach rekuperacja jest również możliwa. W związku z instalacją należy przeprowadzić dodatkowe prace remontowe. Jednak remont całych budynków nie jest wymagany, aby cieszyć się korzyściami instalacji wentylacji mechanicznej.

Czy wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest lepsza od wentylacji grawitacyjnej? – profesjonalne doradztwo w Szczecinie

Rekuperacja Szczecin - zaangażowane doradztwo

Czy wentylacja mechaniczna z odzyskiem jest lepsza od wentylacji grawitacyjnej? Jak wygląda montaż wentylacji? Na tego typu pytania odpowiedzą nasi doradcy, których specjalnością jest rekuperacja. Konsultacja jest bezpłatna i niewiążąca – chcemy, abyś podjął najlepszą i przemyślaną decyzję.

Oferta dla każdego z klientów powstaje indywidualnie. Dzięki wcześniejszej konsultacji wiemy czego oczekujesz od rekuperacji i możemy zaproponować Ci najodpowiedniejszy projekt rekuperacji w Szczecinie.

Doradcy ECO Comfort chętnie podzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem. Pomogą Ci i dostarczą wszystko czego potrzebujesz, aby podjąć właściwą decyzję na temat Twojego domu na terenie Szczecina i okolic.

ECO Comfort rekuperacja na terenie województwa zachodniopomorskiego

W ECO Comfort nie zajmujemy się tylko montażem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Specjalizujemy się również w profesjonalnym doradztwie, projektowaniem oraz serwisowaniem rekuperacji, również po okresie gwarancji.

Niezawodność naszych usług oparta jest na długoletnim doświadczeniu. O naszych instalacjach możesz przeczytać w opiniach naszych klientów.

 

Wybierz szybką wycenę lub skontaktuj się z naszymi doradcami, aby dowiedzieć się więcej na temat rekuperacji i zdecydować się na najlepszą opcję dla Twojego domu na terenie Szczecina i okolic.

Poznaj specjalistów ECO Comfort

Rekuperacja Szczecin

GOTOWE PROJEKTY

REALIZACJE MONTAŻU REKUPERACJI

consultant

potrzebujesz wyceny?

potrzebujesz pomocy?