Zadzwoń
Zamknij menu
Zadzwoń
Otwórz menu
szybka wycena sprawdź

Rekuperacja Olsztyn

W branży rekuperacji firma ECO Comfort jest aktywna już od ponad 10 lat. Kierując się wieloletnim doświadczeniem oferujemy kompleksową instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – zaczynając od konsultacji i projektu, aż po montaż rekuperacji i późniejszy serwis. Działamy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, w takich miastach jak Olsztyn, Lidzbark Warmiński czy Ełk i wielu innych!

Sposób działania rekuperacji

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, inaczej rekuperacja, wprowadza czyste powietrze do pomieszczeń i odprowadzając zanieczyszczone na zewnątrz budynku odzyskuje ciepło. Niezbędnym elementem w całej instalacji do wymiany powietrza jest rekuperator, a wymiennik ciepła wmontowany w maszynę pozwala na odzysk ciepła.

Szczegółowe działanie rekuperacji i odpowiedzi na pytania związane z wentylacją mechaniczną uzyskasz od doradców ECO Comfort, którzy są do Twojej dyspozycji na terenie Olsztyna i okolic.

Rekuperacja Olsztyn – Stare Miasto w Olsztynie

Montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Instalacja rekuperacji jest podzielona na dwa etapy:

1

Montaż wentylacji

W pierwszej kolejności instalowane są kanały wentylacyjne, skrzynki rozdzielcze oraz rozprężne. Wykonujemy przejścia przez przegrody oraz odwierty w stropach. Przeprowadzenie tych czynności w budynku w stanie surowym umożliwia na łatwe ukrycie przewodów wentylacyjnych podczas prac wykończeniowych w domu. Pierwszy etap instalacji wentylacji mechanicznej zajmuje zazwyczaj 3-4 dni.

 

2

Montaż rekuperatora

Drugi krok wykonujemy po zakończeniu prac wykończeniowych w budynku. Instalujemy rekuperator, anemostaty, czerpnie oraz automatykę. Mierzy i regulujemy wentylację, aby zapewnić niezawodne i prawidłowe działanie całej instalacji. Działania związane z montażem rekuperatora zajmują tylko 1 dzień!

Rekuperacja Olsztyn – montaż

Oferujemy najwyższej klasy rekuperatory na rynku:

 • Zehnder,
 • Vents,
 • Vasco,
 • Thessla Green,
 • Paul,
 • Ostberg,
 • Frapol,
 • Brink,
 • Bartosz.

Aby zagwarantować najwyższej klasy montaż rekuperacji na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, nie korzystamy z usług podwykonawców. Praca wykonana jest od początku do samego końca przez specjalistów ECO Comfort.

Zalety posiadania rekuperacji

Wybór wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła to najlepsza decyzja dla Twojego nowoczesnego domu. Instalacja rekuperacji niesie ze sobą wiele zalet:

Rekuperacja Olsztyn – korzyści
 • dostęp do świeżego powietrza – wymiana powietrza zapewni Ci czyste powietrze w pomieszczeniu,
 • kontrolowanie ruchu powietrza – dzięki sterowaniu z łatwością możesz decydować o przewietrzeniu budynku bez konieczności otwierania okien,
 • system rekuperacji może zostać podłączony do systemu inteligentnego domu,
 • usuwanie zanieczyszczeń – rekuperacja pozwala na skuteczne pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń i alergenów z powietrza, co znacznie poprawia komfort życia domowników,
 • brak nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniu,
 • oszczędności energii cieplnej – rekuperacja odzyskuje ciepło z zużytego powietrza, które używane jest do ogrzewania budynku,
 • obniżka kosztów ogrzewaniu – wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła pozwala na oszczędności na kosztach ogrzewania na poziomie 30-40%,
 • zapobiega pojawieniu się wilgoci, grzybów i pleśni w budynkach.

Rekuperacja Olsztyn – odpowiedni moment

Najefektywniejszym rozwiązaniem jest planowanie rekuperacji już podczas wczesnego projektowania domu, a pierwszy etap przeprowadzić w stanie surowym budynku. Dzięki temu wszelkie kanały wentylacyjne zostaną łatwo i bez problemu ukryte w czasie prac wykończeniowych.

Jeśli posiadasz budynek już wybudowany od lat, możesz również zainstalować wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, Musisz być również przygotowany na dodatkowe prace wykończeniowe. Jednak nie ma potrzeby przeprowadzić remontu całego budynku, aby cieszyć się korzyściami rekuperacji.

Profesjonalne doradztwo w Olsztynie

Rekuperacja Olsztyn – profesjonalne doradztwo

Czym różni się rekuperacja od wentylacji grawitacyjnej? Jaki rekuperator wybrać? Jakie są korzyści? Nasi specjaliści, dzięki wieloletniemu doświadczeniu, odpowiedzą na te i wiele innych pytań. Przeprowadzą Cię po każdym kroku montażu rekuperacji. Konsultacje są całkowicie darmowe i niewiążące. Uważamy, że zaangażowane doradztwo to podstawa dobrej i przemyślanej decyzji.

Rozmowa pomaga również nam w stworzeniu najodpowiedniejszego projektu wentylacji mechanicznej dla Twojego domu. Fachowcy ECO Comfort są do Twojej dyspozycji w całej Polsce, również w takich miastach jak Olsztyn czy Lidzbark Warmiński.

ECO Comfort rekuperacja Olsztyn

Decydując się na rekuperację ECO Comfort możesz liczyć na kompleksowość działań. Nasi fachowcy przeprowadzą profesjonalną konsultację, zaprojektują najodpowiedniejszą wentylację mechaniczną oraz zainstalują najlepszej jakości wentylację mechaniczną. Po montażu rekuperacji zapewniamy serwis, również po okresie gwarancyjnym. Wiele z naszych klientów wystawiło nam referencje, które podkreślają niezawodność ECO Comfort.

Wybierz szybką wycenę lub skontaktuj się z specjalistami ECO Comfort! Czekają na Twój telefon, aby pomóc Ci wybrać najlepszą opcję dla Twojego nowoczesnego domu na terenie Olsztyna i okolic!

Poznaj specjalistów ECO Comfort

Rekuperacja Olsztyn

GOTOWE PROJEKTY

REALIZACJE MONTAŻU REKUPERACJI

consultant

potrzebujesz wyceny?

potrzebujesz pomocy?