Zadzwoń
Zamknij menu
Zadzwoń
Otwórz menu
szybka wycena sprawdź

Rekuperacja Warszawa

Specjaliści ECO Comfort posiadają ponad 10-letnie doświadczenie w branży rekuperacji. Oferujemy kompleksowość naszych działań. Rekuperacja od ECO Comfort to nie tylko montaż, ale również wcześniejsza konsultacja, projekt oraz późniejszy serwis wentylacji mechanicznej. Nasze usługi wykonujemy w całej Polsce, również na terenie Warszawy i okolic!

System rekuperacji – jak to działa?

Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, usuwa powietrze z pokoi na zewnątrz budynku i wymienia je na świeże oraz dodatkowo odzyskuje ciepło. Do działania wykorzystuje ruch powietrza tworzony przez specjalną maszynę – rekuperator z wymiennikiem ciepła. Dzięki instalacji możesz cieszyć się świeżym powietrzem oraz ciepłem w pomieszczeniach.

Doradcy ECO Comfort są do Twojej dyspozycji, aby wyjaśnić Ci szczegółowo proces działania rekuperacji i odpowiedzieć na Twoje pytania dotyczące instalacji wentylacji mechanicznej w Twoim domu!

Rekuperacja - Warszawa Pałac Kultury i Nauki

Montaż rekuperacji na terenie Warszawy

Montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła składa się z dwóch etapów:

1

Instalacja wentylacyjna

Pierwszym krokiem jest montaż kanałów wentylacyjnych, skrzynek rozdzielczych i rozprężnych oraz wykonanie przejść przez przegrody i odwiertów w stropach. Instalacja odbywa się jeszcze na etapie stanu surowego budynku. Dzięki temu umieszczone kanały wentylacyjne zostaną ukryte i zabudowane w trakcie prac wykończeniowych. W zależności od danej instalacji prace montażowe zajmują około 3-4 dni.

2

Montaż rekuperatora

Ostatni krok wykonujemy, gdy wszystkie prace wykończeniowe zostaną zakończone. Instalujemy w budynku rekuperator, automatykę i anemostaty. Dodatkowo wykonywane są pomiary i regulacja całej instalacji, co zapewnia gwarancję prawidłowej pracy wentylacji mechanicznej. Ostatni etap montażu rekuperacji zajmuje zaledwie 1 dzień!

Montowanie rekuperacji - Warszawa

W ECO Comfort oferujemy najwyższej jakości rekuperatory, takich marek jak:

 • Zehnder,
 • Vents,
 • Vasco,
 • Thessla Green,
 • Paul,
 • Ostberg,
 • Frapol,
 • Brink,
 • Bartosz.

Cały proces instalacji systemu rekuperacji wykonywany jest od początku do końca przez ekipy ECO Comfort. Nie korzystamy z usług podwykonawców. Dlatego możemy zagwarantować najwyższą jakość montażu rekuperacji w Twoim domu.

Zalety rekuperacji w Twoim domu

Instalacja rekuperacji to najlepsza inwestycja dla Twojego domu. Dzięki wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła możesz zapewnić lepszy komfort życia wszystkim domownikom. Montaż rekuperacji niesie za sobą szereg korzyści:

Rekuperacja Warszawa - świeże powietrze
 • lepsza jakość powietrza – dzięki wymianie powietrza w pomieszczeniach możesz cieszyć się świeżym powietrzem,
 • pełna kontrola nad ruchem powietrza w domu – możesz pozbyć się zanieczyszczeń z pomieszczeń kiedy chcesz,
 • możliwość podłączenia instalacji rekuperacji pod system inteligentnego domu,
 • ograniczenie zanieczyszczeń, pyłków i kurzu – dzięki rekuperacji alergeny nie znajdują się w pomieszczeniach, co ma duże znaczenie dla osób uczulonych i poprawia to ich komfort życia,
 • usuwa nieprzyjemne zapachy z pomieszczeń,
 • oszczędza energię cieplną do ogrzewania – rekuperator odzyskuje ciepło z usuwanego powietrza, dzięki czemu oprócz wymiany powietrza również ogrzewa budynek,
 • zmniejszone koszty ogrzewania – dobrze zaprojektowana i zamontowana wentylacja mechaniczna to oszczędności na kosztach ogrzewania na poziomie 30-40%,
 • zapobiega powstawaniu grzybów i pleśni w pomieszczeniach.

Rekuperacja Warszawa – kiedy instalować?

Plan wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła najlepiej przygotować na wczesnym projektowaniu nowego budynku ze względu na charakter montażu.

Jednak w już istniejących domach instalacja rekuperacji jest możliwa, choć wiąże się to z dodatkowym pracami remontowymi. Natomiast nie ma potrzeby przeprowadzać generalnego remontu całego budynku, aby poprawić komfort życia z rekuperacją.

Profesjonalne doradztwo ECO Comfort na terenie Warszawy

profesjonalne-doradztwo-rekuperacja-warszawa

Doradztwo jest niezwykle ważnym elementem naszej pracy. Podczas konsultacji uzyskasz odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania na temat rekuperacji. Dzięki rozmowie wiemy czego oczekujesz od wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Możemy zaproponować projekt najodpowiedniejszej instalacji rekuperacji dla Twojego domu.

Doradcy techniczno-handlowi ECO Comfort posiadają wieloletnie doświadczenie, dzięki któremu pomogą Ci w doborze najlepszych rozwiązań dla Twojego domu. Chcemy, aby Twoja decyzja była świadoma i przemyślana, dlatego konsultacja jest darmowa i niewiążąca. Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji na terenie Warszawy i okolic!

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła ECO Comfort– Warszawa

ECO Comfort charakteryzuje się wieloletnim doświadczeniem, dzięki czemu możemy zaoferować kompleksowy montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oraz serwis, również po okresie gwarancyjnym.

Oferty przygotowane przez specjalistów ECO Comfort to projekty przygotowywane specjalnie pod potrzeby i wymagania naszych klientów. Każdy z nich może liczyć na indywidualne podejście. Zachęcamy do zapoznania się z opiniami na temat naszych prac.

Możesz wybrać szybką wycenę lub skontaktować się z naszymi doradcami, aby zadbać o najlepszą przyszłość swojego domu w Warszawie i okolicach!

Poznaj specjalistów ECO Comfort

Rekuperacja Kraków

GOTOWE PROJEKTY

REALIZACJE MONTAŻU REKUPERACJI

consultant

potrzebujesz wyceny?

potrzebujesz pomocy?