Zadzwoń
Zamknij menu
Zadzwoń
Otwórz menu
szybka wycena sprawdź

1. Dowiedz się, na czym polega moc odnawialnych źródeł energii

Początki energetyki odnawialnej mają swoje źródło w gwałtownych zmianach klimatu i światowych ustaleniach, które pomogłyby w zahamowaniu wzrostu emisji gazów cieplarnianych. By móc zwiększyć efektywność tego procesu uprzemysłowione kraje na szeroką skalę rozpoczęły czerpanie z odnawialnych źródeł energii: wody, powietrza, ziemi czy słońca.

CZYM Z DEFINICJI SĄ OZE?

Odnawialne źródła energii czerpią z natury i-w przeciwieństwie do konwencjonalnych zasobów takich jak gaz, węgiel czy ropa naftowa-nie ulegną nigdy wyczerpaniu. Korzystanie z mocy promieni słonecznych czy też siły wiatru nie spowoduje ich niedomiaru-w ciągu kilku chwil swoim działaniem wypełnią powstałą lukę. To właśnie powodu swojej niewyczerpalności odnawialne źródła energii są wykorzystywane w produkcji energii cieplnej i elektrycznej. 

CO ZYSKUJE INWESTOR DECYDUJĄC SIĘ NA INSTALACJE ZWIĄZANE Z OZE? 

Jeszcze do niedawna posiadanie instalacji czerpiących z natury było przywilejem zasobniejszych inwestorów. Programy prosumenckie zmieniły ten stan rzeczy: dzięki wsparciu w postaci dofinansowań pochodzących z inicjatyw „Mój prąd”, „czyste powietrze” czy ulg termoizolacyjnych jesteśmy w stanie ponieść o wiele mniejsze koszty wkładu własnego. Stawiając na odnawialne źródła energii zyskujemy korzyści na różnych płaszczyznach. Dzięki fotowoltaice i montażu pompy ciepła mamy szansę na całkowitą odrębność energetyczną i uniezależnienie się od rosnących cen prądu i gazu. Aspekt finansowy to nie jedyna zaleta instalacji związanych z odnawialnymi źródłami energii. Nasze działania mają także wymiar ekologiczny-poprawiamy jakość powietrza, nie emitujemy do środowiska szkodliwych substancji oraz nie przyczyniamy się do zwiększenia efektu cieplarnianego. 

Odnawialne źródło energii

2. Znajdź odpowiedź na pytanie czego potrzebujesz

By czerpanie z odnawialnych źródeł energii było trafionym wyborem warto doprecyzować nasze oczekiwania względem poszczególnych instalacji. Nie chcemy więcej drenowania portfela przez dystrybutorów prądu i gazu? Stawiamy na wielofunkcyjne rozwiązania? Zależy nam na ekologii? Prześledźmy możliwości, które dają nam mikroinstalacje czerpiące z natury.

AUTONOMIA ENERGETYCZNA, CZYLI WYBIERZ FOTOWOLTAIKĘ 

Inwestując w prąd ze słońca i tworząc tym samym przydomową elektrownię nie tylko poprawimy wydajność energetyczną naszego domu, ale również staniemy się całkowicie niezależni energetycznie. Dobrana odpowiednio moc paneli fotowoltaicznych pokryje zapotrzebowanie na energię elektryczną w naszym domu, a dzięki dofinansowaniom pochodzącym z programów lokalnych i rządowych jesteśmy w stanie sprawić, że nasza inwestycja w prąd ze słońca zwróci się w przeciągu 6-7 lat. 

ZAINWESTUJ W NOWOCZESNE I INTUICYJNE OGRZEWANIE – DLACZEGO WARTO POSTAWIĆ NA POMPĘ CIEPŁA

Montaż pompy ciepła zapewni nam nie tylko ogrzewanie budynku, ale i jego chłodzenie, dzięki odwróconemu biegowi termodynamicznemu, który w porze letniej zadziała jak swoistego rodzaju klimatyzacja. Pompa ciepła ponadto zapewni podgrzanie wody użytkowej, a dzięki swoim parametrom technicznym nie wymusza na inwestorze adaptowania specjalnego miejsca w postaci kotłowni czy pomieszczenia technicznego. Chłodzenie i ogrzewanie podłogowe, intuicyjna obsługa urządzenia oraz oszczędność przestrzeni to nie jedyne walory związane z instalacją pompy ciepła. Dzięki jej montażowi zyskujemy oszczędności już na starcie-w projekcie budowlanym nie musimy uwzględniać budowy drogich kominów, nie martwimy się również o podłączenie naszego domu do sieci gazowej. 

WSPÓŁPRACA OZE W TWOIM DOMU-DLACZEGO FOTOWOLTAIKA I POMPA CIEPŁA TO DUET IDEALNY?

Jedynym medium, którego potrzebuje pompa ciepła by sprawnie funkcjonować jest energia elektryczna, a tę możemy pozyskać inwestując uprzednio w panele fotowoltaiczne. Decydując się na hybrydowe wykorzystanie odnawialnych źródeł energii zyskujemy spore oszczędności-instalacja fotowoltaiczna pozyskuje prąd, który nie tylko zasili nasz budynek, ale i pozwoli na bezproblemowe funkcjonowanie pompy ciepła, przygotowanie ciepłej wody użytkowej, a w zależności od pory roku-ogrzewanie i chłodzenie podłogowe. Co to oznacza dla inwestora? Całkowity brak kosztów związanych z działaniem pompy ciepła.

Osoba i znaki zapytania

3. Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy

Wybierając naszą firmę masz gwarancję na sprawne przeprowadzenie Cię przez wszystkie etapy związane z projektowaniem i montażem fotowoltaiki oraz pomp ciepła. Tym, co nas wyróżnia są:

  • Profesjonalne doradztwo: każdy klient przed podjęciem finalnej decyzji o montażu mikroinstalacji otrzyma projekt wraz z informacjami o indywidualnym zapotrzebowaniu na energię. Podpowiemy Ci także jak zwiększyć oszczędności
  • Szybka realizacja inwestycji: nasze ekipy montażowe zjawią się na miejscu inwestycji w kilka dni po zaakceptowaniu przez Ciebie projektu.
  • Bezproblemowy kontakt: nasz zespół projektantów oraz doradców technicznych jest do Twojej dyspozycji. Odpowiemy na każde pytanie oraz udzielimy rad w zakresie dofinansowań do instalacji związanych z odnawialnymi źródłami energii.
  • Opieka techniczna: zapewniamy klientom pełny zakres prac serwisowych odpowiadając na każde zgłoszenie. 
  • Wysoka jakość oferowanych produktów: korzystamy tylko ze sprawdzonych, objętych gwarancją i niezawodnych urządzeń uznanych na rynku marek 
Kask i panele fotowoltaiczne

4. Podejmij decyzję

Jesteś już wyposażony w odpowiednią wiedzę, by zadecydować w którą z instalacji związanych z odnawialnymi źródłami energii będziesz chciał zainwestować. Jeśli stawiasz na dom wydajny energetycznie i chcesz stać się niezależny od dystrybutorów idealną opcją będzie połączenie fotowoltaiki i pompy ciepła. Projektanci naszej firmy zajmą się kompleksowymi obliczeniami dotyczącymi Twojego zapotrzebowania na prąd, a w przypadku pompy ciepła pomogą w decyzji o doborze dolnego oraz górnego źródła ciepła oraz odpowiednich urządzeń. 

Mężczyzna na szaro-zielonym tle

5. Oczekuj na przyjazd naszej ekipy instalacyjnej

Nasi wykonawcy dołożą wszelkich starań, by w niedługim czasie dokonać montażu instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła. Są to osoby wykwalifikowane i doświadczone a ich praktyka pozwoli na bezproblemowy montaż mikroinstalacji i pompy ciepła. 

Pozostał już tylko jeden krok. 

Uścisk ręki w biurze

6. Korzystaj z przywileju bycia niezależnym energetycznie!

Po zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła konieczne jest zawiadomienie o zakończeniu inwestycji odpowiedniego dystrybutora prądu, który zajmie się założeniem licznika dwubiegunowego. Od tej pory Twoja farma energetyczna działa na pełnych obrotach, czyniąc Twój dom budynkiem całkowicie odrębnym energetycznie, a Ciebie uniezależnia od rosnących cen prądu i gazu. Po sześciu latach koszty instalacji zwracają się, co oznacza, że fotowoltaika i pompa ciepła przynoszą jeszcze większe zyski finansowe. 

Żarówki na trawie
consultant

potrzebujesz wyceny?

potrzebujesz pomocy?