Zadzwoń
Zamknij menu
Zadzwoń
Otwórz menu
szybka wycena sprawdź

Rekuperacja Poznań

Dzięki ponad 10-letniemu doświadczeniu, specjaliści ECO Comfort wiedzą jak ważne są kompleksowe rozwiązania dla Twojego domu. Dlatego naszych usług nie ograniczamy tylko do montażu wentylacji, a dodatkowo zapewniamy wcześniejszą konsultację, projektowanie oraz serwisowanie rekuperacji. Z naszej oferty możesz skorzystać na terenie całej Polski, również w Poznaniu i okolicach.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – działanie

Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, wymienia powietrze w pomieszczeniach przy równoczesnym odzysku ciepła. Działanie całej instalacji opiera się na ruchu powietrza wytworzonego przez rekuperator wyposażony w wymiennik ciepła. System rekuperacji zapewnia Ci dostęp do świeżego powietrza oraz ciepło w pomieszczeniach.

Szczegółowe działanie oraz odpowiedzi na pytania na temat rekuperacji w Twoim domu otrzymasz od profesjonalnych i doświadczonych doradców ECO Comfort, którzy są do Twojej dyspozycji.

Rekuperacja - Poznań Koziołki Poznańskie

Montowanie rekuperacji na terenie Poznania i okolic

Montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wykonujemy w dwóch etapach:

1

Instalacja wentylacyjna

Rozpoczynamy prace nad rekuperacją od montażu kanałów wentylacyjnych, skrzynek rozdzielczych i rozprężnych. Dokonujemy przejścia przez przegrody i odwierty w stropach. Ten etap przeprowadza się w stanie surowym budynku, aby nie martwić się przewodami i ukryć je podczas późniejszych prac wykończeniowych w domu. Nasi fachowcy potrzebują 3-4 dni na zainstalowanie wentylacji.

2

Montaż rekuperatora

Kolejny krok zaczynamy, gdy zostaną skończone wszystkie prace wykończeniowe w budynku. Montujemy rekuperator, anemostaty i automatykę. Również mierzymy i regulujemy instalację, aby działała prawidłowo. Naszym specjalistom zajmuje to zaledwie 1 dzień.

Montowanie rekuperacji na terenie Poznania i okolic

W ofercie ECO Comfort znajdziesz najlepsze rekuperatory na rynku:

 • Zehnder,
 • Vents,
 • Vasco,
 • Thessla Green,
 • Paul,
 • Ostberg,
 • Frapol,
 • Brink,
 • Bartosz.

Prace wykonujemy bez udziału podwykonawców. Dlatego gwarantujemy Ci najwyższej jakości system wentylacji mechanicznej, która zapewni Ci świeże powietrze i poprawi Twój komfort oddychania.

Czy naprawdę warto inwestować w system wentylacji mechanicznej? – korzyści rekuperacji

Decyzja o wentylacji mechanicznej to najlepsza inwestycja dla Twojego domu. Wybór tego systemu pozwoli Ci cieszyć się z wielu zalet rekuperacji:

Rekuperacja Poznań - korzyści
 • czyste powietrze – dzięki rekuperacji usuwane jest z budynku brudne powietrze i dzięki temu polepsza się Twój komfort oddychania,
 • kontrola nad ruchem powietrza – dzięki łatwemu sterowaniu, możesz decydować kiedy potrzebujesz świeżego powietrza w pomieszczeniach i wietrzyć budynek bez konieczności otwierania okien,
 • podłączenie rekuperacji do systemu inteligentnego domu,
 • brak zanieczyszczeń – wentylacja pozbywa się wszelkich zanieczyszczeń i alergenów, takich jak pyłki czy kurz, co jest ważne dla naszego zdrowia,
 • niwelowanie brzydkich zapachów z pomieszczeń,
 • oszczędności energii cieplnej – rekuperator pozwala na odzysk ciepła, co pomaga w utrzymaniu odpowiedniej temperatury w budynku, szczególnie zimą,
 • tańsze ogrzewanie – odpowiednio zaprojektowana i zamontowana rekuperacja zapewnia oszczędności w kosztach ogrzewania na poziomie 30-40%,
 • zapobiega powstawaniu grzybów i pleśni w budynku.

Rekuperacja w nowym i starym domu – co warto wiedzieć

Montaż wentylacji najprościej i najlepiej przeprowadzić w budynku w stanie surowym, a sam projekt przygotować na wczesnym etapie planowania inwestycji. Dzięki temu kanały wentylacyjne i przewody zostaną ukryte w czasie późniejszych prac wykończeniowych.

W zamieszkałych domach instalacja rekuperacji jest również możliwa. Jednak wiąże się z nią dodatkowe prace remontowe, ale nie ma potrzeby remontować całego budynku, aby czerpać z korzyści wentylacji mechanicznej.

Profesjonalne doradztwo w Poznaniu i okolicach

Rekuperacja Poznań - profesjonalne doradztwo

Przeprowadzenie profesjonalnej konsultacji jest dla nas bardzo ważne. Podczas rozmowy doświadczeni doradcy mogą odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące rekuperacji oraz rozwiać wszelkie wątpliwości. Dobrze przeprowadzone spotkanie jest dla nas cennym źródłem informacji. Możemy zaproponować Ci najodpowiedniejszą ofertę, aby dostosować rekuperację do Twoich indywidualnych potrzeb i spełnić Twoje oczekiwania.

Każdy z naszych klientów może liczyć na zaangażowane i profesjonalne konsultacje. Doradztwo ECO Comfort jest darmowe i niewiążące – chcemy, aby Twoja decyzja była przemyślana i świadoma. Już teraz umów się na rozmowę z naszymi specjalistami na terenie Poznania i okolic!

ECO Comfort rekuperacja – Poznań

Praca ECO Comfort nie kończy się na montażu rekuperacji. Nasi specjaliści doradzą Ci, zaprojektują oraz po instalacji zagwarantują Ci profesjonalny serwis wentylacji mechanicznej, również po okresie gwarancji.

Oferty dla naszych klientów przygotowywane pod indywidualne potrzeby. Dlatego możesz być pewny, że system rekuperacji ECO Comfort spełni Twoje oczekiwania. Zachęcamy do przeczytania opinii na temat naszych prac.

 

Sprawdź naszą ofertę korzystając z szybkiej wyceny lub skontaktuj się doradcami ECO Comfort, aby zapewnić lepszy komfort życia w swoim domu w Poznaniu i okolicach!

Poznaj specjalistów ECO Comfort

Rekuperacja Poznań

GOTOWE PROJEKTY

REALIZACJE MONTAŻU REKUPERACJI

consultant

potrzebujesz wyceny?

potrzebujesz pomocy?