Zadzwoń
Zamknij menu
Zadzwoń
Otwórz menu
szybka wycena sprawdź
Pompy ciepła

Co zyskujemy inwestując w pompę ciepła?

Decyzja o ogrzewaniu naszego domu pompą ciepła niesie ze sobą szereg korzyści na różnych płaszczyznach. Należą do nich dogodności związane z obsługą urządzenia czy fakt, że pompa do działania potrzebuje niewielkiej powierzchni. To nie wszystko. Dzięki lekturze tego artykułu dowiesz się, co zyskujesz montując w domu pompę ciepła.

Pompa ciepła energia

PRAKTYCZNA STRONA KORZYSTANIA Z POMPY CIEPŁA

Obsługa pompy ciepła jest w dużej mierze intuicyjna i sprowadza się do kilku prostych ustawień takich jak pożądana temperatura wody grzewczej i wody użytkowej i dookreślenia, czy chcemy wykorzystać działanie pompy do schładzania, czy ogrzewania domu. Poza tymi kilkoma ustawieniami pompa ciepła nie nastręcza użytkownikowi żadnych problemów, będąc praktycznie urządzeniem bezobsługowym. Całą resztą parametrów pracy urządzenia zajmuje się zintegrowana automatyka pompy.

POMPA JAKO URZĄDZENIE PRZYSZŁOŚCI DOSTĘPNE OD DZIŚ

Pompa ciepła do ogrzewania budynku i przygotowania ciepłej wody użytkowej wykorzystuje odnawialne źródła energii. W zależności od rodzaju pompy i jej dolnego źródła ciepła wykorzystuje ona energię zawartą w gruncie, wodzie lub powietrzu, a więc energię całkowicie odnawialną i niewyczerpalną. Korzystanie z rozwiązań, które dają nam OZE, jest najbardziej ekologicznym wyborem jakiego możemy dokonać w nowoczesnym jak i modernizowanym budownictwie. 

NA CZYM OSZCZĘDZAMY INWESTUJĄC W POMPĘ CIEPŁA?

Dzięki zastosowaniu instalacji pompy ciepła w nowym budynku możemy całkowicie zrezygnować z obecności kominów, których budowa generuje zazwyczaj wysokie koszty. Nie musimy także martwić się o kwestię przyłącza gazowego i wiązać się umową z dostawcą gazu, uniezależniając się od rosnących cen tego surowca. Pompa ciepła jest urządzeniem zupełnie czystym, nie wytwarzającym energii cieplnej w wyniku spalania, a w wyniku przemian termodynamicznych. Co za tym idzie może być zainstalowana w pomieszczeniu technicznym, pralni czy pomieszczeniu gospodarczym. Wszystko to znacząco wpływa na obniżenie kosztów związanych z budową domu. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możemy wykorzystać na przykład na instalację fotowoltaiczną, która w kooperacji z pompą ciepła uczyni nas w stu procentach niezależnymi energetycznie.

POMPA CIEPŁA A FOTOWOLTAIKA, CZYLI JAK STAĆ SIĘ CAŁKOWICIE NIEZALEŻNYM ENERGETYCZNIE?

Energia elektryczna, którą pozyskamy dzięki instalacji fotowoltaicznej będzie w stanie pokryć zapotrzebowanie energetyczne budynku oraz zasilić pompę ciepła. Dzięki temu ogrzewanie naszego budynku będzie całkowicie darmowe, ekologiczne i bezobsługowe.

consultant

potrzebujesz wyceny?

potrzebujesz pomocy?