Zadzwoń
Zamknij menu
Zadzwoń
Otwórz menu
szybka wycena sprawdź
Pompy ciepła

Pompy ciepła - korzyści dla inwestora

Pompy ciepła są najnowocześniejszymi urządzeniami wykorzystywanymi do ogrzewania budynku i przygotowania ciepłej wody użytkowej. W obecnych czasach, w których inwestor stawia nie tylko na jakość, bezawaryjność, łatwą obsługę i wysoką wydajność ,ale kładzie nacisk także na aspekt ekologiczny, pompy grzewcze jako źródło ciepła zyskują coraz większe grono zwolenników i zadowolonych użytkowników. Wykorzystanie pompy ciepła niesie z sobą szereg korzyści, które sprawiają że choć wciąż przodują w kosztach inwestycyjnych nad innymi źródłami ciepła (ekogroszek, pellet, gaz),  to w rezultacie ich eksploatacja daje wymierne korzyści finansowe. Sprawdź, co zyskujesz stawiając na ten rodzaj systemu grzewczego dla Twojego domu.

rekuperacja a budowa domu

Dodatkowa powierzchnia użytkowa

Instalacja pompy ciepła w budynku skutkuje brakiem konieczności pojawienia się w nim pomieszczenia kotłowni, nowoczesne pompy są na tyle ciche, że można bez przeszkód montować je w innych pomieszczeniach technicznych jak pralnie czy suszarnie.

Mniejsze koszty budowy domu

Pompy do działania wymagają dostarczenia jedynie energii elektrycznej, a ciepło które jest efektem jej pracy, zawdzięczamy procesom przemian termodynamicznych czynnika chłodniczego, będącego nośnikiem energii w układzie pompy ciepła. Skutkuje to brakiem jakichkolwiek spalin, więc inwestor w trakcie budowy może zupełnie zrezygnować z budowy komina spalinowego i wentylacji grawitacyjnej, który niezbędny jest w pomieszczeniu w którym zlokalizowany byłby piec na paliwo stałe lub gazowe.

Ekologia

Pompy ciepła są najbardziej przyjaznym środowisku systemem ogrzewania. Nie produkują spalin, szkodliwych dla środowiska toksyn, dymu i popiołu.

Oszczędności na rachunkach

Pompy ciepła są najbardziej przyjaznym środowisku systemem ogrzewania. Nie produkują spalin, szkodliwych dla środowiska toksyn, dymu i popiołu.

Niezawodna praca urządzeń o każdej porze roku

Czołowi producenci pomp ciepła ciągle rozwijają technologię, dzięki czemu urządzenia te są coraz bardziej wydajne nawet w niskich temperaturach zewnętrznych. Niezwykłą funkcją pomp ciepła, której nie posiada żadne inne źródło ciepła, jest również zdolność odwrócenia obiegu grzewczego, dzięki czemu użytkownicy pompy ciepła zyskują również możliwość chłodzenia budynku w porze letniej przy wykorzystaniu instalacji centralnego ogrzewania i tłoczenia w niej schłodzonej wody.

consultant

potrzebujesz wyceny?

potrzebujesz pomocy?