Zadzwoń
Zamknij menu
Zadzwoń
Otwórz menu
szybka wycena sprawdź
Rekuperacja

Czy rekuperacja jest głośna?

Prawidłowy projekt oraz instalacja rekuperacji gwarantują, że jest ona bezgłośna. Poziom głośności wyznacza zarówno klasa rekuperatora, ale przede wszystkim sama instalacja, a w szczególności:

  • zastosowana technologia montażu,
  • dobór odpowiednich średnic przewodów wentylacyjnych,
  • odpowiednia izolacja przewodów wentylacyjnych,
  • odpowiedni dobór i montaż tłumików.
Sypialnia

Dlatego tak ważny jest sposób projektowania instalacji rekuperacji w budynkach jednorodzinnych. Należy zaznaczyć, że przy projektowaniu instalacji wentylacyjnych w budownictwie jednorodzinnym gdzie znaczenie mają najmniejsze szczegóły duże znaczenie ma zarówno praktyczna wiedza i doświadczenie, ale także doskonała znajomość przepisów i norm prawnych.

Projektowane i wykonywane przez nas systemy są niesłyszalne (praca nocna na poziomie obliczonym max 25-30 dB w pomieszczeniach, czyli poniżej progu słyszalności większości ludzi). Większość obsługiwanych ręcznie urządzeń pomiarowych do badania głośności rozpoczyna pomiar od. 32-36 dB dlatego pomiar hałasu poniżej tej granicy możliwy jest wyłącznie w specjalistycznych wyciszonych laboratoriach! Warto raz jeszcze podkreślić, że na głośność całego systemu ma wpływ nie tylko samo urządzenie (rekuperator), ale przede wszystkim jakość i poprawność wykonania instalacji rekuperacji.

consultant

potrzebujesz wyceny?

potrzebujesz pomocy?